BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus: Lietuva nėra abejinga asmenims, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų

Data

2015 11 11

Įvertinimas
0
Vaitkus berlyne.jpg

Lapkričio 10-11 dienomis Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus kartu su Vokietijos institucijų atstovais Berlyne dalyvavo konsultacijose pabėgėlių priėmimo ir socialinės integracijos klausimais. Susitikime pasidalyta gerąja patirtimi, kaip socialiai integruoti atvykstančius žmones, diskutuota, kokių priemonių imtis mažinant migracijos mastus ir kaip iš esmės spręsti visą Europą užgulusią migracijos krizę. 

„Migracijos iššūkis yra globalus klausimas. Su partneriais Vokietijoje kalbėjome, jog šiai krizei spręsti yra būtinas aktyvus visos tarptautinės bendruomenės įsitraukimas bei visapusiškas požiūris. Šiandien labai svarbu, kad visos Bendrijos narės vis daugiau dėmesio skiria migracijos krizės priežasčių, o ne pasekmių sprendimui. Manome, kad būtina dėti kuo daugiau pastangų sprendžiant konfliktus trečiose šalyse. Lietuva solidarizuojasi su valstybėmis, kurios susiduria su masiniu pabėgėlių antplūdžiu“, – sako Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus.

Susitikimuose su Vokietijos Bundestago bendradarbiavimo su Baltijos šalimis parlamentinės grupės nariais, valstybės ministre Kanclerės tarnyboje, Federalinės Vyriausybės įgaliotine migracijos, pabėgėlių ir integracijos klausimais Aydan Özoğuz bei pokalbiuose su Federalinės darbo ir socialinių reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Thorben Albrecht ir Federalinės vidaus reikalų ministerijos Migracijos, integracijos, pabėgėlių ir europinio harmonizavimo generaliniu direktoriumi Norbert Seitz, vicekancleris R. Vaitkus pažymėjo, jog Lietuva yra pasirengusi ne tik priimti 1105 prieglobsčio reikalaujančius asmenis, bet ir kitais būdais prisidėti prie krizės valdymo. „Jau dabar aktyviai dalyvaujame ES išorės sienų valdymo agentūros Frontex veikloje, ES operacijose kovojant su prekyba žmonėmis Viduržemio jūroje, finansiškai prisidedame prie Pasaulio maisto programos ir ES patikos fondo Sirijai ir Afrikai,“ – aiškino R. Vaitkus. 

Berlyne kalbėtasi, jog būtina padėti tiems žmonėms, kurie išties bėga nuo karo ir persekiojimo, tačiau labai svarbu pasiųsti aiškią žinią, kad nebus toleruojama nelegali migracija, jog privaloma užtikrinti asmenų, kurie neturi teisės į tarptautinę apsaugą, grąžinimą. Susitikimuose pažymėta, jog nemažiau svarbu yra stiprinti ES išorės sienų, tiek sausumos, tiek jūrų, apsaugą, kovoti su nusikalstamomis grupuotėmis, besiverčiančiomis prekyba žmonėmis ir nelegaliu asmenų gabenimu. 

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas R. Vaitkus pabrėžė, jog Lietuva nėra abejinga asmenims, bėgantiems nuo karo ir persekiojimų. „Jau dabar privačių iniciatyvų dėka esame priėmę pabėgėlius iš Sirijos, Irako. Be to, į Lietuvą jau atvyko kelios šeimos iš okupuotų Ukrainos teritorijų. Jei situacija artimiausiu metu nepasikeis, atvykėlių skaičius augs“ – sakė vicekancleris.  

Lietuvos delegacija šiandien apžiūrės pabėgėlių priėmimo centrą, apsilankys pabėgėlių registracijos vietoje Berlyno sveikatos ir socialinių reikalų tarnyboje.