BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose surengta fotomenininko Vladimiro Gulevičiaus darbų paroda

Data

2022 11 24

Įvertinimas
0
LRVK20221122-21.jpg

Vyriausybės rūmuose surengta šviesios atminties fotomenininko, didžiąją savo kūrybinio laiko dalį skyrusio laikmečio ženklų įamžinimui, Vladimiro Gulevičiaus (1940-2021)  paroda. Vladimiras prasmingai įamžino ir ministrų kabineto veiklą 2001-2006 dirbdamas tuometinėje Vyriausybės spaudos tarnyboje.    

V.Gulevičius pradėjo fotografuoti paauglystės metais, plačiau su fotografijos paslaptimis susipažino  studijuodamas žurnalistiką Vilniaus universitete, pirmąsias darbo patirtis įgijo profsąjungų žurnale „Darbas ir poilsis". Tačiau didysis jo kelias į fotografiją prasidėjo nuo 1973 metų, pradėjus dirbti fotografu agentūroje ELTA.

Naujienų agentūroje fotoreporteriu Vladimiras dirbo daugiau kaip du dešimtmečius. Ši veikla sudarė jam plačias galimybes būti politinių, ekonominių, kultūrinių įvykių sūkuryje.  Būtent Eltoje Vladimiras atrado savo stilių, sukūrė daug svarbių darbų,  buvo priimtas į Lietuvos fotomenininkų sąjungą.    

Įsimintinas fotografijų ciklas skirtas 1990 m. Kovo 11-ajai, 1991 m. Sausio įvykiams. Dirbdamas Prezidentūroje (1993-1998), Vladimiras savo nuotraukose įamžino pirmojo laisvos Lietuvos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko veiklą, ryškūs jo darbai atspindintys Popiežiaus Jono Pauliaus II ir Nobelio premijos laureato Česlovo Miłošo vizitus Vilniuje, daug kitų svarbių Lietuvai įvykių.

V.Gulevičius buvo aktyvus lenkų bendruomenės Lietuvoje dalyvis. 2020 m. Lenkijos Respublikos prezidentas Andrzejus Duda skyrė Vladimirui Auksinį kryžių už nuopelnus plėtojant Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą, veiklą, kuri skirta Lietuvos lenkų bendruomenės labui ir už lenkų kultūros sklaidą.

Esame tikri, jog visi aplankę šią Vyriausybės rūmuose surengtą parodą turėjo puikią galimybę pajusti Vladimiro fotografijų tikrumą, jo atidumą tiek vaizdo kompozicijos visumai, tiek išskirtinoms detalėms. Visa šio fotomenininko kūryba – Lietuvos istorijos metraštis.