BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose diskutuota apie valstybės archyvų skaitmeninio turinio prieinamumą ir naujos kartos archyvus

Data

2022 12 07

Įvertinimas
0
IMGL4586.jpg

Gruodžio 5-ąją Vyriausybės rūmuose įvyko apie 60 dalyvių (gyvai ir nuotoliu) – valstybės archyvuose dirbančius archyvarus, atminties institucijų darbuotojus, genealogus, istorikus, tyrėjus, akademinę bendruomenę, ir viešosios politikos formuotojus – subūrusi diskusija apie valstybės archyvų skaitmeninio turinio prieinamumą ir bendradarbiavimo tarp valstybės archyvų ir istorijos tyrinėtojų stiprinimą.

Pagrindinės diskusijos temos – valstybės archyvų atsivėrimas bendradarbiavimui, modernesnių ir į naudotojus orientuotų darbo metodų diegimas, skaitmeninių kultūros paveldo ir archyvų vartų (platformos) sukūrimas taip, kad ji galėtų realizuoti savanorystę ir sutelktinį informacinių išteklių kaupimo ir dalijimosi principą. Sutarta diskusiją šiuo klausimu pratęsti su „E-kultūros platformos“ kūrimą administruojančia Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka iš karto po Naujųjų metų.

Detalesnį diskusijos pagrindinių minčių apibendrinimą galima perskaityti čia.