BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose atidaryta diplomato Petro Vaitiekūno tapybos paroda

Data

2022 12 09

Įvertinimas
0
318024039_549597143293305_9053300850462784157_n.jpg

Vyriausybės rūmuose atidaryta  Petro Vaitiekūno tapybos paroda „34 metai“.  Petras Vaitiekūnas – Sąjūdžio kūrėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs užsienio reikalų ministras, diplomatas, buvęs ambasadorius Ukrainoje.

P. Vaitiekūnas niekada nesimokė meno mokyklose, jis tiesiog tapė ir tapo lyg ir savotiškai naivia, tačiau originalia, labai ekspresyvia, spalva besidžiaugiančia maniera. Jo tapybos paroda – nenutrūkstamas pasakojimas iš dviejų gyvenimo laikotarpių. Simboliška takoskyra – laikas: iki Sąjūdžio ir dabar, iki šios 2022 metų dienos.

Petras nevertina savo darbų, jo, manymu, į paveikslą reikia žiūrėti, ir jis turi žiūrovą veikti  be žodžių. Pasak Petro, tapyba į jo gyvenimą įsiveržė netikėtai, Vilniaus universitete studijuojant fiziką. Tada dar studentą vienoje parodoje labai nustebino tapytojas Algimantas Jonas Kuras.

O surengti parodą paskatino draugai, kurie vieną dieną jo rūsyje ieškojo ne meno, bet Sąjūdžio ir archyvinių lobių. Pirmoji parodą įvyko šiais metais Savicko paveikslų galerijoje. Dabar Petras dalį laiko leidžia dirbtuvėse ir į jo gyvenimą po truputį grįžta prieš daugiau nei 3 dešimtmečius sužydėjęs pomėgis.

Dažniausiai P. Vaitiekūnas tapo peizažus, abstrakcijas ir žmones. Kartais atpažįstamus, kartais – nebūtinai. „Man patinka chaosas. Noriu iš jo  ką nors ištraukti: ar netikėtą figūrą, ar netikėtą spalvų derinį, ar emociją, pojūtį, judesį“, – sako Petras.