BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose aptartos Baltijos jūros regiono skaitmenizavimo perspektyvos

Data

2016 12 08

Įvertinimas
0
IMG_2574.jpg

Šiandien Vyriausybės rūmuose vyko Baltijos jūros regiono šalių tarptautinis pasitarimas dėl skaitmeninių inovacijų skatinimo projekto DIGINNO, kuriame dalyvavo Vokietijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos viešojo sektoriaus, asocijuotų verslo struktūrų ir mokslo įstaigų atstovai.

 Projektą  inicijavo pelno nesiekiantis Baltijos jūros regiono politinių ir verslo organizacijų forumas „Baltijos plėtros forumas” (BPF), kuris taip pat prisidėjo prie ekspertų grupės „Top of Digital Europe“ įkūrimo.

„Mes labai daug tikimės iš DIGINNO“, – sako už viešąjį sektorių ir skaitmeninimą atsakingas BPF vadovas Torbenas Aabergas. – Pirmą kartą viešojo, privataus ir mokslo sektorių partneriai suvienija jėgas už savo valstybių ribų siekdami bendrų sprendimų skaitmeninių inovacijų srityje. Esame įsitikinę, kad DIGINNO gali paremti ir paskatinti skaitmeninės politikos formavimą nacionaliniu, Baltijos jūros regiono ir ES lygiais. Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimas gali pateikti konkrečių bendrosios skaitmeninės rinkos įgyvendinimo pavyzdžių.“

 „DIGINNO projektu siekiama didinti inovacijas skaitmeninės ekonomikos srityje skatinant tarpvalstybinį Baltijos jūros regiono šalių politikos formuotojų ir su inovacijų bei  verslumo ekosistemomis susijusio verslo ir suinteresuotųjų šalių atstovų bendradarbiavimą.  DIGINNO atveria galimybes tirti vertės grandines ir sukurti bei išbandyti konkrečius inovacinius sprendimus peržengiant nacionalinių valstybių ribas, – teigia Vyriausybės kanceliarijos Viešojo valdymo ir socialinės aplinkos departamento Informacinės visuomenės skyriaus vedėja Daiva Kirkilaitė-Chetcuti. Anot Vyriausybės kanceliarijos atstovės, projektu taip pat siekiama paskatinti politikos formuotojus ir skaitmeninės ekonomikos suinteresuotas grupes ieškoti inovatyvių sprendimų siekiant  toliau plėtoti skaitmeninę ekonomiką ir paversti Baltijos jūros regioną „ES skaitmeninių inovacijų laboratorija“.

Baltijos jūros regiono šalys pasaulyje lyderiauja skaitmeninių sprendimų, elektroninių įgūdžių ir skaitmeninio verslumo srityse, tačiau regionas susiduria su augančia pasauline konkurencija. Daivos Kirkilaitės-Chetcuti teigimu, inovacijos gali paskatinti skaitmeninės ekonomikos augimą ir tuo pačiu Baltijos jūros regiono augimą, jeigu įgyvendindami bendrus projektus sugebėsime pasitelkti ir išnaudoti bendrą šalių kompetenciją bei sudarysime tinkamas sąlygas regiono viešojo ir privataus sektoriaus partneriams rengti bendrus pilotinius projektus bei įgyvendinti kitas iniciatyvas.

Projekte DIGINNO iš Lietuvos dalyvauja Vyriausybės kanceliarija, Susisiekimo ministerija, Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos,  nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacija INFOBALT.

Projekto paraišką tarpregioninio bendradarbiavimo INTERREG BSR programai planuojama pateikti iki 2017 m. sausio 17 d. Jeigu projektą patvirtintų, jis būtų įgyvendinamas 2017–2020 metais.