BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru

Data

2016 03 10

Įvertinimas
0
2016-03-10_IMG_4271.jpg

Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, ketvirtadienį susitikęs su vizito į Vilnių atvykusiu Čekijos užsienio reikalų ministru Lubomiru Zaoraleku, aptarė dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus. Susitikime apsikeista nuomonėmis ir svarbiausiais tarptautinės bei saugumo politikos klausimais. 

„Lietuva ir Čekija yra artimos partnerės, dalyvaujančios sprendžiant bendrus Europos Sąjungos ir NATO reikalus. Džiaugiuosi, kad mūsų šalys laikosi bendrų pozicijų esminiais klausimais“, – sakė Vyriausybės kancleris.

Čekijos užsienio reikalų ministras pasveikino Lietuvą su artėjančia Nepriklausomybės atkūrimo diena – kovo 11-ąja ir teigė, kad mūsų valstybes sieja dinamiški santykiai, o valstybių ekonominis bendradarbiavimas vis labiau intensyvėja. 

Čekijos diplomatijos vadovas L. Zaoralekas perdavė kvietimą Lietuvos premjerui Algirdui Butkevičiui gegužės pabaigoje atvykti vizito į Prahą, pažymėdamas, kad tai bus puiki galimybė pasikeisti nuomonėmis Europos ir regioninio saugumo klausimais bei toliau skatinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą.

Nors Čekija yra viena aktyviausiai investuojančių Lietuvoje šalių iš Vidurio ir Rytų Europos valstybių,  kancleris sakė tikįs, kad ateityje vis daugiau čekų verslininkų pasirinks mūsų šalį kaip puikią vietą investuoti. 

„Manau, kad būsimi susitikimai Prahoje aukštesniu lygiu prisidės prie mūsų bendradarbiavimo, prekybos ir investicijų skatinimo. Taip pat kviečiu Čekijos verslą dalyvauti Vilniuje rugsėjo mėnesį rengiamoje svarbioje didelėje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics 2016“, – kvietė Vyriausybės kancleris A. Mačiulis.

Čekijos užsienio reikalų ministras pažymėjo, jog Lietuva daro įspūdį įgyvendinant energetinės nepriklausomybės politiką. Ministro teigimu, Klaipėdos SGD terminalas atspindi realius Vyriausybės žingsnius užtikrinant energetinį saugumą.  

Pabrėžiant energetinio saugumo stiprinimą, Vyriausybės kanceliarijos vadovas A. Mačiulis sakė, jog ir elektros jungčių tobulinimas bei elektros energijos sistemų sinchronizavimas su kontinentinės Europos tinklais yra šalies prioritetas. 

Kalbant tarptautinės ir saugumo politikos klausimais, kaip puikus bendradarbiavimo pavyzdys pažymėtas Čekijos dalyvavimas NATO Baltijos oro policijos misijoje. Susitikime akcentuota, jog būtina dėti visas pastangas siekiant išsaugoti vieningą Bendriją ir taip apsisaugoti nuo išorės grėsmių.