BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: skaitmeninės technologijos suteikia ekonomikai veržlumo ir konkurencingumo

Data

2016 05 18

Įvertinimas
0
shutterstock_140871454 - Copy.jpg

„Baltijos regiono valstybėse sukauptas ir išvystytas didelis mokslo potencialas. Todėl mes galime didžiuotis modernios skaitmeninės ekonomikos rodikliais, šioje srityje esame absoliutūs ES lyderiai“, – šiandien vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“ informacinių ir ryšių technologijų svarbą pabrėžė Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis.

Pasak Vyriausybės kanclerio, norint išlikti informacinių technologijų srities lyderiais, Baltijos regiono šalių vykdoma politika tampa labai svarbi. Europos Sąjungos Skaitmeninės Darbotvarkės kontekste, Baltijos regiono šalys bendradarbiauja jau kurį laiką, sparčiai daugėja administracinių ir viešųjų paslaugų, kurios perkeliamos į skaitmeninę erdvę. Visgi siekiant geresnio skaitmeninės erdvės vystymo pagreičio, Kanceliarijos vadovas ragina šalis intensyviau bendradarbiauti kuriant bendrą nuomonę dėl organizacinių bei technologinių sprendimų ypatumų bei teisinio reglamentavimo.

„Mes jau dabar esame sustygavę nemažai bendrų darbų. Visų pirma, turiu mintyje bankininkystę, telekomunikacijas, elektroninių ryšių ir energetikos tinklų integravimą. Tačiau mes turime plėsti bendradarbiavimo lauką ir sudaryti kuo efektyvesnes sąlygas naujų technologinių sprendimų kūrimui“, – teigė A. Mačiulis.

Vyriausybės kanclerio teigimu, atvira prieiga prie viešojo sektoriaus duomenų gali padiktuoti inovatyvius sprendimus paremtus ne lokaliais, bet tarpvalstybiniais duomenų ištekliais. Todėl didelį dėmesį šalys turėtų skirti ir tolesniam infrastruktūros plėtojimui. Žmogiškųjų išteklių kategorijoje šalys taip pat susiduria su problemomis. Siekiant ateityje išsaugoti regiono lyderio pozicijas, itin svarbu apsikeisti gerąją praktika, todėl ši konferencija – puiki platforma susitirpinti bendradarbiavimą ir siekti, kad informacinių technologijų srityse regiono valstybės toliau neštų ryškų lyderystės deglą.

„Šiaurės ir Baltijos šalių bendra skaitmeninė erdvė“ – konferencija, skirta stiprinti regiono konkurencingumą, kuriant bendrą skaitmeninę ekonomiką, paskatinti intensyvesnį šalių bendradarbiavimą informacinių ir ryšių technologijų srityse.