BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: Paneriai – tai vieta, kur jausmus ir protą persmelkia skausmas ir širdgėla

Data

2016 09 23

Įvertinimas
0
kancleris.jpg

Šiandien Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis dalyvavo Holokausto aukų pagerbimo renginyje Panerių memoriale. Minint 75-ąsias Holokausto Lietuvoje metines, Vyriausybės kancleris pažymėjo, kad šios tragedijos nevalia pamiršti.

„Niekados neblėstanti atmintis – tai mūsų įsipareigojimas žuvusiems ir nukankintiems. Tai mūsų įsipareigojimas, kad ateityje neiškiltų pavojus žmogiškumui“, – renginyje sakė Alminas Mačiulis.

Vyriausybės kancleris pažymėjo, kad įvykdyti nusikaltimai žmogiškumui, žmogaus orumui yra nesuvokiami ir gėdingi. Kartu jis pabrėžė, kad šių veiksmų negalima teisinti praėjusio amžiaus viduryje visą Europą užgriuvusiu sovietų ir nacių teroro baisumu.

„Tai – ne pasiteisinimas. Prievarta, smurtas, žudymas neturi tautybės, – sakė Vyriausybės kancleris. – Šiandien mes dalyvaujame ypač sunkioje skaudžios istorijos pamokoje. Tačiau ši pamoka yra tuo vertingesnė, kuo geriau ją išmokstame. Norėčiau, kad šiandienos istorijos pamoka suvienytų mus ir įkvėptų drąsos būti mylinčiais, gerbiančiais ir pasiaukojančiais žmonėmis, savo valstybės piliečiais“.

Minint 75-ąsias Holokausto Lietuvoje metines, aštuoniolikoje šalies miestų ir miestelių skaitomi žydų genocido aukų vardai.