BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: mus įpareigoja priesakai, parvežti iš amžinojo įšalo žemės

Data

2020 06 14

Įvertinimas
0
104197666_708071183302973_2338273106472369096_n.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis dalyvavo sovietmečio represijų aukų pagerbimo renginyje, kuris vyko Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memoriale. 

Iš geležinkelio stoties Naujojoje Vilnioje prieš 79-erius metus pajudėjo pirmieji žmonių prigrūsti prekinių traukinių vagonai. 1941 m. birželį Lietuvos okupantai pradėjo vykdyti masinius žiaurius lietuvių areštus, ir daugybė niekuo nenusikaltusių mūsų gyventojų buvo išvežti iš savo Tėvynės. Buvo tremiami politikai ir ūkininkai, karininkai ir mokytojai, ištisos šeimos, seneliai ir kūdikiai. Tūkstančiai nekaltų Lietuvos valstybės piliečių žuvo pakeliui į tremties vietas, mirė nuo šalčio ir išsekimo negyvenamose salose Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros ir kitose atšiauriose vietose.  

„Šiandien nulenkime galvas prieš visus mūsų didvyrius, prieš tuos, kurie paaukojo ant Lietuvos laivės aukuro savo gyvybes. Niekada nepamiršime tų, kurie išgyveno didelio sielvarto ir gedulo kupinas dienas, bet visiems laikams pasėjo viltį ir tikėjimą laisva Lietuva. Tai pagrindinis priesakas, parvežtas mums iš tolimos amžinojo įšalo žemės. Ši priesaką Tėvynei privalome šventai gerbti ir besąlygiškai vykdyti mes ir ateities kartos“, – sakė Vyriausybės kancleris.