BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris linkėjo sėkmės įgyvendinant projektus atsinaujinusiame Vilniaus universiteto botanikos sode

Data

2016 10 03

Įvertinimas
0
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas (E. Turskienės nuotr.)
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas (E. Turskienės nuotr.)

„Šiandien šventė Vilniaus universiteto bendruomenei, Botanikos sodo lankytojams ir mums, prisidėjusiems, kad būtų užbaigta unikalaus administracinio-laboratorinio pastato statyba. Daugiafunkcis centras, jau gavęs žaliojo pastato vardą, yra akademinės ir mokslinės eksperimentinės veiklos sala Botanikos sode“, – kalbėjo Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis pirmadienį Vilniaus universiteto botanikos sode.

Čia vyko investicinių projektų „VU Botanikos sodo Kairėnuose infrastruktūros rekonstrukcija ir išplėtojimas“ bei „VU Botanikos sodo administracinio-laboratorinio pastato su priestatais modernizavimas, pagerinant energetinių sąnaudų balansą“ įgyvendinimo rezultatų pristatymas.

Bendra projekto „VU Botanikos sodo Kairėnuose infrastruktūros rekonstrukcija ir išplėtojimas“ vertė – 2,812 mln. eurų (iš jų 2,741 mln. eurų – Valstybės investicijų programos (VIP) lėšos; 71 tūkst. eurų – VU lėšos). 2016 m. baigta paskutinio, didžiausio ir brangiausio investicinio projekto objekto – administracinio-laboratorinio pastato rekonstrukcija. Šio pastato rekonstrukcijai per trejus metus panaudota 1417,43 tūkst. eurų VIP lėšų. Visa šio pastato rekonstrukcija kainavo 2,036 mln. eurų.

Trūkstama dalis (611,5 tūkst. eurų) pastato rekonstrukcijai visiškai užbaigti reikalingų lėšų, tiksliau energetinių pastato sistemų ir jo savybių pagerinimo kaštai buvo padengti kito investicinio projekto lėšomis – „VU Botanikos sodo administracinio-laboratorinio pastato su priestatais modernizavimas, pagerinant energetinių sąnaudų balansą“.

Vyriausybės kancleris padėkojo architektui Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Rolandui Palekui už sukurtą originalų projektą. Kaip pažymėjo Vyriausybės kancleris, Lietuvoje turime vienintelį tokį pastatą su vertikaliu apželdinimu ir sodu ant stogo, todėl džiugu, kad šis išskirtinis statinys, kaip ir kiti šio architekto kūriniai, formuoja modernaus Vilniaus architektūrinį veidą.

„Man labai malonu dalyvauti Botanikos sodo investicinių projektų pristatyme. Šių, kaip ir daugelio kitų mokslo ir kultūros objektų statybos, buvo sustabdytos krizės metais. Mūsų Vyriausybė, planuodama investicijas, siekė, kad, pirmiausia, būtų grąžintos būtent šios skolos“, – sako Vyriausybės kanceliarijos vadovas.

Pasak A. Mačiulio, universitetų botanikos sodai yra svarbus mokslinės veiklos segmentas. Vyriausybė parengė Lietuvos universitetų botanikos sodų – tokių yra keturi – veiklos plėtros gaires. Gairių tikslas – garantuoti sodų ilgaamžiškumą, stiprinti potencialą ir numatyti reikalingų lėšų poreikį.

„Mielieji Vilniaus universiteto botanikos sodo mokslo darbuotojai, jūsų rankomis sukurtas sodas tapo lankytojų traukos centru, populiaria įvairių renginių vieta. Apie tai liudija ir metinis lankytojų skaičius – jis išaugo beveik 16 kartų. Nuoširdžiai linkiu didelės sėkmės, įgyvendinant čia pačius fantastiškiausius projektus“, – linkėjo Vyriausybės kancleris.