BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: Lietuva sieks pasinaudoti visomis „Google Campus“ centro siūlomomis galimybėmis

Data

2015 10 08

Įvertinimas
0
Mokslas 2.jpg

Šiandien Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis susitiko su Vilniuje viešinčiais Google kompanijos atstovais: Vidurio ir Rytų Europos viešosios politikos padalinio direktore Agata Wacławik-Wejman, Google Campus centro Varšuvoje vadovu Rafaliu Plutecki ir Vidurio ir Rytų Europos viešosios politikos formavimo pareigūnu Tomu Gulbinu.

Susitikimo metu tarptautinės korporacijos atstovai pristatė netrukus Varšuvoje duris atversiantį Google Campus centrą Vidurio ir Rytų Europos šalims. Google atstovų teigimu, šio centro tikslas yra suburti startuolius, skatinti kūrybiškumą ir verslumą, paraginti dalytis patirtimi ir vystyti pasaulį keičiančias technologijas.

Vyriausybės kancleris A. Mačiulis susitikimo su Google atstovais metu pažymėjo, kad toks tarptautinės korporacijos dėmesys mūsų šaliai iš tiesų labai svarbus. Anot Kanceliarijos vadovo, Lietuva turi puikiai išvystytą infrastruktūrą, investuotojams gali pasiūlyti bene sparčiausią internetą pasaulyje. „Mūsų tautiečiai turi verslumo gyslelę, todėl tikiu, kad Lietuva pasinaudos visomis Google Campus centro Varšuvoje siūlomomis galimybėmis“, – sako A. Mačiulis.

Susitikime akcentuota, kad ne didelės korporacijos, o startuoliai ir mažos įmonės sukuria tikrąjį proveržį ir inovacijas. Google Campus centro įsteigimas Varšuvoje apjungs 11 Vidurio ir Rytų Europos valstybių. Anot šios tarptautinės korporacijos atstovų, nauja inovacijoms ir verslumui skirta ekosistema sumažins regiono rinkos fragmentaciją ir, svarbiausia, atvers globalių ryšių ir finansavimo galimybes technologijas kuriančiai Rytų ir Vidurio Europos bendruomenei. Startuoliai, dirbdami savo šalyje, galės realizuoti idėjas, o sukurtus produktus ar paslaugas galės pasiūlyti globalioms rinkoms.

Pokalbio su Google atstovais metu taip pat buvo aptartas šios korporacijos indėlis į skaitmeninę ekonomiką Lietuvoje bei Vidurio ir Rytų Europos regione, kalbėta apie ES vieningos skaitmeninės rinkos galimybes Lietuvai. 

Google – tai JAV korporacija, besispecializuojanti interneto paslaugų teikime ir susijusių produktų gamyboje. Be Varšuvoje netrukus duris atversiančio Google Campus centro, tokie centrai jau veikia dviejuose Europos miestuose Londone ir Madride, taip pat Tel Avive.