BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: Lietuvą ir Sakartvelą sieja bendros europinės vertybės

Data

2018 07 19

Įvertinimas
0
A. Stončaitis vieši Sakartvele.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis Tbilisyje susitiko su Lietuvių kalbos ir kultūros centro, kuris nuo 2012 metų veikia Sakartvelo Technikos universitete, darbuotojais ir studentais.

Technikos universiteto rektorius Archil Prangishvili sakė, kad besidomintys lietuvių kalba ir mūsų šalimi šiame centre gauna geras pradines žinias, o vėliau studentai turi galimybes vykti į Lietuvą ir čia tęsti kalbos, o tuo pačiu dalykines bakalauro ar magistro studijas.  

Vyriausybės kancleris A.Stončaitis pažymėjo itin sėkmingą Lietuvių kalbos ir kultūros centro veiklą ir pakvietė studentus toliau gilinti kalbos žinias bei tęsti rimtas dalykines studijas Lietuvoje -  draugiški, kvalifikuoti ir lietuviškai puikiai kalbantys sakartveliečiai visada laukiami. Centro vadovai pasidžiaugė, jog pernai magistro studijas Lietuvoje pasirinko septyni buvę studentai, o šiemet - keturi. Vyriausybės kancleriui perduotas prašymas, kad gabiausiems studentams, įsigijusiems Lietuvoje magistro laipsnį, būtų sudaryta galimybė toliau rinktis doktorantūros studijas.

Susitikęs su Sakartvelo lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Baltrūnaite Vyriausybės kancleris A.Stončaitis padėkojo jai  už aktyvią veiklą bei pastangas buriant bendruomenę ir puoselėjant lietuvių kalbą ir kultūrą. Itin svarbu, kad net nuo 1996-ųjų Tbilisyje sėkmingai veikia lituanistinė mokykla, kurią lanko jau trečios kartos vaikai ir vaikaičiai. Akcentuota, kad Lietuvos Vyriausybė skiria ypatingą dėmesį darbui su lietuvių diaspora ir ateityje numato šias pastangas visapusiškai stiprinti. 2019-ieji Lietuvoje paskelbti Pasaulio lietuvių metais. 

Susitikime su Sakartvelo vyriausybės administracijos vadovu Kakha Kakhishvili pabrėžta, kad Lietuva ir Sakartvelas palaiko intensyvų politinį, ekonominį bei kultūrinį dialogą, keičiasi dvišaliais vizitais, konsultacijomis.

„Mus sieja bendras požiūris į daugelį regiono ir pasaulio iššūkių, vieningi tikslai ir interesai, bet svarbiausia – bendros europinės vertybės. Paskutinis puikių santykių pavyzdys – mūsų kalbose nuo šiol vartojami autentiški šalių pavadinimai. Simboliška, kad šiais metais mūsų valstybės mini garbingus šimtmečio jubiliejus “,- sakė Vyriausybės kancleris.

A. Stončaitis perdavė Lietuvos Vyriausybės vadovo kvietimą Sakartvelo premjerui atvykti į Lietuvą su oficialiu vizitu.

Susitikime su Sakartvelo vidaus reikalų ministru Giorgi Gakharia akcentuota, jog Lietuva mato didelį potencialą plečiant bendradarbiavimą vykdant tarptautines plėtros programas.

Pasak Vyriausybės kanclerio, Lietuva jau yra laimėjusi du dvynių projektus Sakartvele, o 2018 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kartu su Valstybės tarnybos departamentu, Vidaus reikalų ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra pateikė paraišką dalyvauti Dvynių projekte „Sakartvelo valstybės tarnybos biuro pajėgumų kūrimas valstybės tarnybos reformos įgyvendinimui“.

„Lietuva ir toliau nuosekliai remia Sakartvelą europinės integracijos kelyje. Esame pasirengę padėti stiprinti administracinius ir institucinius gebėjimus, įgyvendinant ES – Sakartvelo Asociacijos sutartį. Tai ypač aktualu kalbant apie regioninės plėtros, gero valdymo, aplinkosaugos, moterų socialinės ir ekonominės veiklos skatinimo sritis“,- pabrėžė Vyriausybės kancleris A.Stončaitis.