BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kancleris: esame pasiryžę stiprinti partnerystę su Kinija

Data

2016 10 10

Įvertinimas
0
FullSizeRender (002).jpg

Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis šiandien Pekine dalyvavo renginyje, skirtame Lietuvos Respublikos ir Kinijos Liaudies Respublikos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiui.

„Nuo diplomatinių santykių užmezgimo pradžios 1991 metais, mūsų šalys pasirašė 14 dvišalių susitarimų dėl bendradarbiavimo prekybos, ekonominės partnerystės, mokslo, investicijų apsaugos ir kitose srityse“, – sakė A. Mačiulis.

Pasak Vyriausybės kanclerio, pastaraisiais dvejais metais šalių santykiai buvo ypač intensyvūs: Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ne kartą buvo susitikęs su Kinijos premjeru, vicepremjeru, dalyvavo Boao ekonomikos forume, taip pat vyko susitikimai su Kinijos Valstybės tarybos nariais, kitais aukštais pareigūnais ir verslo lyderiais.

„Tai liudija, kad dialogas tarp mūsų valstybių įgauna vis didesnį pagreitį. Mes branginame mūsų bendradarbiavimą su Kinija esame pasiryžę stiprinti partnerystę“, – pabrėžė Vyriausybės kancleris.

„Inside-Out“ dailės muziejuje Pekine, kur ir vyko diplomatinių santykių užmezgimo jubiliejinis renginys, buvo atidaryta didžiulė Lietuvos fotografijos paroda „Nelemiami momentai. Kitoks žvilgsnis į Lietuvos fotografiją“. Per tris aukštus išsidėsčiusiose muziejaus salėse spalio 10 – gruodžio 4 d. pristatoma 20 Lietuvos fotografų, eksponuojama beveik 200 fotografijų.

Vizito Kinijoje metu Vyriausybės kancleris taip pat susitiko su Kinijos valstybės tarybos nariu Jiechi Yangu ir aptarė dvišalių santykių plėtrą

„Kinija yra pagrindinė Lietuvos prekybos ir ekonomikos partnerė Azijoje. Ir nors šių metų pirmąjį ketvirtį, lyginant su 2015 metų tuo pačiu ketvirčiu, Lietuvos eksportas į Kiniją padidėjo 24 procentais, matome didelį potencialą gerinti mūsų šalių ekonominio bendradarbiavimo rodiklius“, – sakė A. Mačiulis. Jis taip pat trumpai pristatė stipriąsias Lietuvos sritis – mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrą, lazerių pramonės pasiekimus, logistikos sektorių, žemės ūkio produkciją. Susitikime akcentuota, kad itin perspektyvios šalių bendradarbiavimui yra transporto ir turizmo sritys.

Kaip pažymėjo Vyriausybės kancleris A. Mačiulis, 2018 metai bus turizmo tarp Europos Sąjungos ir Kinijos metai. Todėl reikia pasiruošti ir išnaudoti šią puikią galimybę Lietuvos turizmo pramonei pristatyti save kaip patrauklią šalį Kinijos turistams. 

Kinijos sostinėje taip pat vyko dvišaliam bendradarbiavimui stiprinti skirti Vyriausybės kanclerio susitikimai su Kinijos nacionalines plėtros ir reformų komisijos direktoriaus pavaduotoju Jizhe Ningu, kitais aukštais pareigūnais.