BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė: šios Vyriausybės strateginis tikslas – stiprinti ryšius su Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalimis

Data

2021 11 30

Įvertinimas
0
LRVK_20211130-2.jpg

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Korėjos ambasadore Mira Sun, kuri baigia savo kadenciją Lietuvoje.

Kanclerė padėkojo ambasadorei už nuveiktus darbus ir pažymėjo, kad Lietuva ir ateityje  numato plėtoti santykius su tas pačias vertybes išpažįstančiomis valstybėmis, ypač globalių saugumo iššūkių akivaizdoje.

„Mūsų šalys palaiko puikius santykius, pagrįstus pagarba toms pačioms vertybėms ir demokratiniams principams“, – pabrėžė  G. Balčytytė.

„Ši Vyriausybė turi strateginį tikslą stiprinti santykius su panašiai mąstančiomis Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalimis: Pietų Korėja, Australija, Japonija, Singapūru, taip pat plėtoti ekonominius ir kultūrinius ryšius su Taivanu“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Kanclerė pabrėžė, jog Lietuva siekia didinti aukštos pridėtinės vertės lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą į Pietų Korėją, skatinti Pietų Korėjos investicijas Lietuvoje.

G. Balčytytė pasidžiaugė, kad Lietuva ir Pietų Korėja jau dabar bendradarbiauja gyvybės mokslų srityje ir yra pasirengusi toliau skatinti šį bendradarbiavimą.

Lietuva taip pat siekia plėtoti kultūros ir švietimo ryšius, skatinti akademinius ir studentų mainus, atvykstamąjį turizmą po pandemijos. G. Balčytytė pabrėžė, kad birželio mėnesį tarp šalių pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo kultūros, švietimo ir mokslo srityse turėtų dar labiau sustiprinti valstybių ryšius.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos šalių pastangos valdant COVID-19 pandemiją, vakcinacijos tempai ir galimas abiejų valstybių analitikų bendradarbiavimas.