BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė moksleiviams: visada labai svarbu klausyti savo širdies

Data

2023 06 06

Įvertinimas
0
LRVK20230606-2.jpg

Šiandien Vyriausybėje vyko 3–6 klasių moksleiviams skirtas renginys „Aš augu laimingas ir būsiu sėkmingas!“, kuriame šurmuliavo beveik 400 vaikų iš 12 Vilniaus mokyklų. Renginio žiūrovai klausėsi paauglių čempionių – gimnastės Skaistės Razokaitės ir breiko šokėjos Dominikos Banevič – sėkmės istorijų, stebėjo jų pasirodymus ir džiaugėsi iliuzionisto Algimanto Frankonio stebuklais.

„Šiandienos viešnių istorijos tik patvirtina, kaip svarbu daryti tai, ką sako jūsų širdis. Visada labai svarbu klausyti savo širdies, išgirsti, ko jūs norite, kas jus daro laimingus. Tai yra svarbiausia gyvenime. Jeigu darysite dalykus, kuriuos rodo jūsų širdis, juos darysite labai gerai ir visi tapsite čempionais. Ir nesvarbu, ką pasirinksite daryti – tai visada bus sėkmė“, – renginio svečius sveikino ir gražios vasaros linkėjo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Pasaulio jaunimo meninės gimnastikos čempionatui besiruošianti daugkartinė Lietuvos meninės gimnastikos čempionė keturiolikmetė Skaistė Razokaitė pasakojo apie laimėjimų reikšmę, sceninį jaudulį, kaip pradėjo lankyti gimnastiką ir pristatė savo talismaną meškutį Tedį.

„Iš pradžių buvo labai sunku, skaudėjo, – apie savo gimnastikos kelią, kurio net sunkiausiomis akimirkomis nenorėjo mesti, pasakojo S. Razokaitė. – Man patinka gimnastika, nes čia gali parodyti savo sporto gebėjimus ir išreikšti savo emocijas šokyje.“

Pasak S. Razokaitės, jai labiausiai patinka pasirodymus atlikti pagal lyrinę muziką, o geriausiai motyvuoja pats buvimas scenoje, žiūrovų plojimai ir pelnyti daugiau kaip 150 įvairių įvertinimų, kurie jau sunkiai betelpa ant specialiai tėčio įrengtos apdovanojimų lentynos. Paklausta, kaip lepinasi laimėjimų dienomis, gimnastė pripažino, kad renkasi skanumynus ir greito maisto restoranų meniu.

Po S. Razokaitės pokalbio su renginio vedėja ir meninės gimnastikos pasirodymo, žiūrovai plojimais pasitiko Europos breiko čempionę penkiolikmetę Dominiką Banevič. Lietuvos breiko žvaigžde, daugkartine Lietuvos ir tarptautine čempione vadinama D. Banevič šiuo metu užima 3 vietą pasaulio ir olimpinės atrankos reitinguose, šių metų balandį ji savo sėkmės istorija dalijosi konferencijoje „Revolution“, o 2024-ųjų olimpinėse žaidynėse Paryžiuje atstovaus Lietuvai breiko rungtyje.

„Breikas yra mano gyvenimas. Manęs niekas į salę neatvedė, tiesiog pati pamačiau breiką, susižavėjau ir atradau save. Ta ugnis mane veda į priekį. Darau tai, ką myliu. Tai yra mano gyvenimas, – renginyje kalbėjo D. Banevič ir teigė, kad svarbiausia užsibrėžti tikslus ir jų siekti, kokio dydžio jie bebūtų. – Svarbu mylėti tai, ką darai. Svarbu užsibrėžti tikslą toje veikloje, kurią tu myli. Jei turi tikslą, bet nenori daryti tos veiklos, tikslo pasiekti nepavyks. Svarbiausia daryti tai, ką tu myli. Tada automatiškai priartėsi prie tikslo.“

Paklausta, ko tikisi iš artėjančių olimpinių žaidynių, ar tikisi laimėti, D. Banevič sakė, kad „reikia būti laimingu čia ir dabar ir nesitikėti, kad kažkas pasikeis. Taip, jūs pasieksit ir jums bus gera, nes jūs tai pasiekėt, bet tai truks tik vieną dieną, vieną akimirką ar 10 minučių, bet po to jums reikės siekti kitų tikslų, dar didesnių aukštumų.“

Pasiklausę įkvepiančios D. Banevič ir jos breiko pasirodymą plojimais palydėję renginio svečiai galėjo džiaugtis iliuzionisto Algimanto Frankonio pasirodymu „Magija gyvai“. Čia netrūko šmaikščios nuotaikos, iš popieriaus radosi nematyti objektai, sustojo laikas, o moksleiviai buvo išlydėti vasaroti su puikia nuotaika.