BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė: jubiliejų pasitinkantis Vilnius – miestas, išsaugojęs Gedimino laiškų dvasią

Data

2023 01 24

Įvertinimas
0
LRVK20230124-7.jpg

700-ojo Vilniaus gimtadienio išvakarėse surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Champion Cities Summit 2023“ sveikinimo žodį tarusi Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pažymėjo tebegyvą Gedimino laiškų dvasią miesto tapatybėje, jo svetingumą įvairioms kultūroms, daugiasluoksnę istoriją ir atvirumą pokyčiams. 

„Šis miestas visuomet buvo žinomas kaip svetinga, priimanti vieta. Net ir jo fortifikacinės sienos buvo skirtos ne atsiribojimui nuo kitų, bet veikiau apsaugai savitos kultūrinės, religinės ir tautinės įvairovės, kuri iki šiol suteikia unikalumo Vilniaus tapatybei.  

Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi jau beveik metus, ir didžiuojuosi Vilniumi, kuris visą šį laiką gyvena ypatinga solidarumo su ukrainiečiais dvasia. Daugybė Ukrainos vėliavų mieste nėra tik paviršinė poza, tai – Vilniaus atvirumo, daugiabalsiškumo ir svetingumo išraiška, būdinga visai jo istorijai“, – renginyje sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė. 

Vyriausybės kanclerė pridūrė, kad Vilniaus 700-asis gimtadienis yra puiki galimybė prisiminti sostinės ir valstybės istoriją, telkti bendruomenes, kalbėti apie tai, kokią Vilniaus ir Lietuvos ateitį mes visi kartu kuriame.  

2022 m. Vyriausybės kanceliarija skyrė tikslinį finansavimą viešojo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų projektų įgyvendinimui ruošiantis artėjančiam miesto gimtadieniui. Šiemet Vyriausybės kanceliarija prisidės prie svarbiausių jubiliejui skirtų projektų įgyvendinimo ir galimybės visiems Lietuvos moksleiviams pažinti sostinės istoriją ir jos šiuolaikinį veidą. 

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengtos tarptautinės konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi ir idėjomis, kas padeda miestams klestėti, aptarti miestų plėtrą, klimato kaitą, švietimą ir įvairovę kaip miesto stiprybę.