BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė: kartu su Turkija ieškoma bendrų veiksmų, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą

Data

2021 07 14

Įvertinimas
1
Turkija Lietuva shutterstock_275303258.jpg

Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama delegacija, kurioje taip pat yra Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė bei vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, Ankaroje susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

Susitikimuose sutarta dirbti kartu, siekiant sustabdyti nelegalios migracijos srautus į Europą. Turkija tampa vis didesne nelegalių migrantų iš kaimyninių regionų tranzito šalimi. Turkijos pareigūnai pažymėjo, kad šalies institucijos artimiausiu metu yra pasiruošusios pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis su Lietuvos pareigūnais dėl efektyvaus sienų valdymo ir nustatant trečiųjų šalių piliečių tapatybę. Sutarta, kad dar šią savaitę į Turkiją atvyks nedidelė ekspertų delegacija konkrečioms bendradarbiavimo priemonėms aptarti.

Daug dėmesio susitikimuose buvo skirta informacijos tarp šalių keitimosi klausimams, siekiant operatyviai nustatyti nelegalių migrantų tapatybę.

Iš Ankaros Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė užsienio reikalų ministro G. Landsbergio vadovaujamojoje delegacijoje vyks į Bagdadą (Irakas), kur ketina aptarti kaip sustabdyti Baltarusijos režimo dirbtinai skatinamą nelegalią migraciją per ES rytinę sieną.