BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė dalyvavo Talino aukščiausiojo lygio susitikime skaitmenizavimo tema

Data

2021 09 07

Įvertinimas
0
Kanclerė .jpg

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė antradienį dalyvavo Talino aukščiausiojo lygio susitikime skaitmenizavimo klausimais (angl. Tallinn Digital Summit) ir pasidalijo Lietuvos gerąja patirtimi skaitmeninės darbotvarkės srityje.

Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė kartu su Estijos užsienio reikalų ministre E. M. Liimets, Vyriausybės įgaliotiniu Trijų jūrų iniciatyvai Lenkijos užsienio reikalų viceministru Pawelu Jablonskiu ir Slovėnijos viešojo administravimo ministru Boštjanu Koritniku dalyvavo diskusijoje „Patikimų ryšių kūrimas per Trijų jūrų iniciatyvą ir pasauliniu mastu“. Aptarta, kaip užtikrinti, kad skaitmeninis junglumas būtų plėtojamas remiantis pasitikėjimu ir skaidrumu, o Trijų jūrų regionas (3SI) taptų junglumo infrastruktūros kūrimo pavyzdžiu.

Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė pažymėjo, kad Lietuva palaiko Trijų jūrų iniciatyvos tikslus ir dalyvauja pradėjusio veikti investicijų fondo veikloje. Skaitmeninimo srityje Lietuva patenka į geriausių šalių dešimtuką ir daugeliu atvejų viršija ES vidurkį arba mažai atsilieka nuo dažnai lydere laikomos Estijos.

G. Balčytytė su konferencijos dalyviais pasidalijo įžvalgomis apie pagrindinius iššūkius kuriant patikimą junglumą (angl. Trusted Connectivity). Patikimas junglumas šioje konferencijoje buvo aptariamas kaip demokratinio pasaulio vertybėmis – atvirumu, skaidrumu, vietinių bendruomenių įtraukimu, žmogaus teisių ir privatumo apsauga –  pagrįstas kritinės junglumo infrastruktūros kūrimas. Jis supriešinamas autoritarinių režimų finansuojamai infrastruktūros plėtrai.

„Patikimo junglumo idėjai realizuoti reikia fizinės ir skaitmeninės infrastruktūros, finansuojamos ir kuriamos skaidriais demokratinių vertybių ir žmogaus teisių apsaugos principais. Kita vertus, be reikalingų įgūdžių negalėsime išlaikyti tokios infrastruktūros ir ją panaudoti. Todėl būtina kalbėti apie įgūdžius, kaip apie dar vieną kuriamos infrastruktūros dėmenį. Esu tikra, kad, kai į daugelį fizinės infrastruktūros komponentų gali finansuoti privatus sektorius, viešasis sektorius turi tapti mano minėto gebėjimų kūrimo vėliavnešiu,“ – teigė G. Balčytytė.

Pirmąją vizito dieną (pirmadienį) Vyriausybės kanclerė Taline susitiko su Estijos valstybės sekretoriumi Taimaru Peterkopu ir Estijos Vyriausybės vyriausiuoju informacijos pareigūnu, Ekonomikos ir komunikacijų ministerijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju skaitmeninei plėtrai Siimu Sikkutu. Pasidalyta informacija apie svarbius pasiekimus duomenų valdysenos bei analizės srityje. Estijos, kaip ir Lietuvos, institucijos taip pat ieško geriausių sprendimų, kaip pasitelkti operatyvius duomenis, siekiant suvaldyti ekstremaliąsias situacijas. G. Balčytytė su valstybės sekretoriumi aptarė centralizuotos krizių valdymo sistemos, strateginio planavimo, atviros vyriausybės sprendimų priėmimo temas. Sutarta, kad abiejų šalių institucijos galėtų dirbti kartu sprendžiant aktualiausias šių dienų problemas.