BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė Briuselyje aptarė krizių valdymo gebėjimų stiprinimą

Data

2023 03 23

Įvertinimas
0
thumbnail_image001.jpeg

Darbo vizito Briuselyje metu Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Europos Komisijos Civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų Generalinio direktorato vadovu Maciejumi Popowskiu. Susitikime aptartas pasirengimo krizių valdymui stiprinimas ir europinio bendradarbiavimo šioje srityje galimybės, Vyriausybės kanclerė pristatė atnaujintą Lietuvos krizių valdymo modelį.

„Krizinės ir ekstremalios situacijos reikalauja ne tik greito reagavimo – joms būtini realaus laiko duomenys, profesionali jų analizė ir sklandus institucinis koordinavimas, kuriems skyrėme ypatingą dėmesį atnaujindami krizių valdymo modelį Lietuvoje ir steigdami Nacionalinį krizių valdymo centrą. Europos demokratijos, nepaisant jų geografijos, dydžio ar kitų savitumų, pastaraisiais metais susiduria su giminingais iššūkiais, todėl atsako į juos sėkmė priklausys ir nuo mūsų institucijų gebėjimo bendradarbiauti ir mokytis vieni iš kitų“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Susitikime pristatytas Lietuvos atsako į krizes modelis įvertintas kaip teigiamas pavyzdys, taip pat sutarta bendradarbiauti svarstant apie krizių valdymo sistemos tobulinimą europiniu lygiu.

Vyriausybės kanclerė su M. Popowskiu aptarė ES Reagavimo į nelaimes koordinavimo centro (angl. ERCC) veiklą ir pastarųjų metų iššūkių – COVID-19 pandemijos ir Rusijos karo prieš Ukrainą – metu įgytas institucines pamokas, taip pat paramą Ukrainai, susitikime aptartas ir cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės (angl. CBRN) saugos stiprinimas ES lygiu.