BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė aptarė Lietuvos pirmininkavimo Tarptautiniam transporto forumui prioritetus su organizacijos Generaliniu sekretoriumi

Data

2023 09 13

Įvertinimas
0
LRVK20230913-3.jpg

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė trečiadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Tarptautinio transporto forumo (angl. International Transport Forum; ITF) Generaliniu sekretoriumi Young Tae Kimu, su kuriuo aptarė Lietuvos pirmininkavimo šiai organizacijai prioritetus. Vienerius metus truksiantį pirmininkavimą Lietuva šiemet perėmė iš Jungtinės Karalystės.

Lietuvos išsikelti pirmininkavimo ITF tikslai – paramos Ukrainos transporto infrastruktūros atkūrimui sutelkimas, inovacijų ir skaitmenizavimo tarptautinėse logistikos grandinėse plėtra, spartesnis transporto neutralumo klimato kaitos atžvilgiu įgyvendinimas.

„Pastarieji metai pasižymėjo sukrėtimais, paveikusiais taisyklėmis grįstą globalią tvarką, svarbią tarptautinei transporto sistemai, tiek ir pačią sistemą – nusistovėjusias tiekimo grandines sutrikdė pandemija, o brutaliam karui prieš Ukrainą Rusija pasitelkia visas priemones, net ir grūdų eksporto kelių blokavimą, keliantį bado grėsmę daugybei regionų. Lietuvos pirmininkavimo ITF tikslai – bendromis jėgomis padėti atkurti Ukrainos transporto infrastruktūrą ir įgalinti organizaciją geriau prisitaikyti prie šių dienų ir ateities iššūkių, būti svarbių pokyčių priešakyje“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

ITF turima ekspertinė patirtis yra labai reikalinga tvariam ir pažangiam Ukrainos transporto infrastruktūros atkūrimui ir tai svarbu daryti jau dabar, be to, ITF koordinacinis vaidmuo galėtų padėti įgyvendinti šį procesą kuo sklandžiau, kalbėta susitikime. Kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė, Lietuva inicijavo pirmuosius atstatymo projektus prieš metus ir dalį jų jau sėkmingai užbaigė – tai rodo, kad efektyvus atstatymo procesas Ukrainoje yra ne tik labai laukiamas, bet ir galimas, nepaisant tęsiamos Rusijos agresijos.

Susitikime aptartas ir ITF organizacinio atsinaujinimo aktualumas, o taip pat glaudesnis bendradarbiavimas su kitomis tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Jungtinių Tautų Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga ir JT Gyvenviečių programa.

Siekiant ITF skaitmenizacijos, reikalingos organizacijos atsinaujinimui ir stiprėjimui, svarbus vaidmuo tenka duomenims ir jais grįstam sprendimų priėmimui, susitikime akcentavo Vyriausybės kanclerė. Lietuvos patirtis įgyvendinant naują nacionalinį duomenų valdysenos modelį – plačiai atveriant ir įveiklinant duomenis, taip pat gali būti naudinga organizacijai, kalbėta susitikime.

Tarptautinis transporto forumas – prie Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) veikianti tarpvyriausybinė organizacija, kuriai priklauso 64 šalys narės. Lietuva į ITF įstojo 1992 m.