BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarijos garbės ženklais įvertinti Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai

Data

2022 11 22

Įvertinimas
0
316423750_5933885726642124_3174247435913725972_n.jpg

Lapkričio 20 d. už išskirtinį indėlį organizuojant unikalią tarptautinę parodą „Amžinai laisva Ukraina!“, kurią globoja  Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Vyriausybės kanceliarijos garbės ženklais apdovanoti Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai.

Garbės ženklai „Už nuopelnus“ įteikti karo muziejaus direktorei Rita Malinauskienei ir Karybos istorijos skyriaus vedėjai Lina Kasparaitei-Balaišei. Muziejaus Renginių ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Laurai Rimkutei-Šimaitei bei kultūrinės veiklos vadybininkei Reginai Rajeckienei įteiktos Ministrės Pirmininkės padėkos.

Apdovanojimus įteikė ir muziejaus darbuotojams padėkojo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, apsilankiusi šioje apie Ukrainos kovas už laisvę ir nepriklausomybę XX a. pradžioje pasakojančioje parodoje, kartu dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys.

Iki Rusijos karo Ukrainoje pradžios paroda buvo eksponuojama Nacionaliniame Ukrainos istorijos Antrojo pasaulinio karo metais muziejuje Kyjive. Vyriausybės kanclerė padėkojo muziejaus darbuotojams už sunkiu metu Ukrainai ištiestą pagalbos ranką ir kartu suteiktą galimybę geriau pažinti europietišką Ukrainos tapatybę ir jos drąsių kovų už nepriklausomybę istoriją, besitęsiančią ir šiandien, taip pat pasveikino artėjančios Lietuvos kariuomenės dienos proga.

Paroda „Amžinai laisva Ukraina!“, kurią sudaro 250 unikalių 1914–1923 m. Ukrainos kariuomenės eksponatų iš įvairių Ukrainos ir JAV muziejų, archyvų ir bibliotekų, lankytojams liks atvira iki kitų metų gegužės pabaigos.