BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarijoje pristatyta studija apie Baltarusijos AE keliamas hibridines grėsmes

Data

2020 01 10

Įvertinimas
0
seminaras .jpg

2020 m. sausio 10 d. Vyriausybės kanceliarija kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė analitinės studijos „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių kontekste“ pristatymą.

Ši studija – tai bendras Europos hibridinių grėsmių, NATO kibernetinės gynybos, NATO strateginės komunikacijos ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centrų darbas.

„Ši studija įrodo, kad atominių jėgainių statybų projektai turi hibridinių grėsmių dėmenį. Siekdama pasirengti galimiems branduoliniams incidentams, Vyriausybė atnaujino Valstybinį gyventojų apsaugos planą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju. Institucijos įvertino Baltarusijos AE ir iš hibridinių grėsmių perspektyvos. Be to, Lietuva savo susirūpinimą dėl Baltarusijos AE projekto kėlė daugelyje tarptautinių institucijų. Esame dėkingi mums palaikančioms valstybėms už jų paramą tarptautinėse organizacijose šiuo klausimu. Siekdami tikslų, kurie gyvybiškai svarbūs mūsų saugumui, konkurencingumui ir vystymuisi, turime tvirtai ir vieningai veikti lokaliu, regioniniu ir Europos Sąjungos mastu“, – renginio pradžioje kalbėjo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

Studija „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių kontekste“ apžvelgia Baltarusijos AE įtaką energijos tiekimo saugumui, ekonomikai, branduoliniam neplatinimui, kibernetiniam ir informaciniam saugumui.

Studiją galite perskaityti čia: https://www.hybridcoe.fi/publications/nuclear-energy-and-the-current-security-environment-in-the-era-of-hybrid-threats/.