BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarija prisijungė prie pažangiausias technologijas vienijančios „Vilnius TechFusion“ ekosistemos

Data

2022 10 04

Įvertinimas
0
IwpziKUE.jpeg

Rugsėjo 29 d. miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pakvietė prioritetinių sostinės sektorių atstovus ir institucinius partnerius į pirmąjį „Vilnius TechFusion“ renginį. Ekosistemos pavadinimo dalis „Tech“ atsispindi technologijas ir inovacijas, o „Fusion“ – laisvę skirtingų sričių technologijoms Vilniuje sąveikauti ir kurti naujus projektus ar inovatyvų jų pritaikymą. Informacinių, žaidimų, finansinių, lazerinių ir biotechnologijų kūrėjus, įmones ir investuotojus, institucinius partnerius vienijantis miesto prekės ženklas telks veikti tarpsektoriniu lygmeniu ir skelbti pasauliui, kad Vilnius ir Lietuva – tai technologijų ir pažangos miestas.  

Vilnius – technologijų proveržio miestas 

Vilnius – didžiausias finansinių technologijų centras – užima pirmąją vietą pagal licencijuotų „fintech“ įmonių skaičių Europos Sąjungoje, o „European Cities and Regions of the Future 2022/2023“ reitingo vidutinio dydžio miestų kategorijoje – antrąją. Informacinių ir ryšių technologijų sektorius nepakeičiamas Vilniaus lyderis, pirmaujantis pagal įmonių ir darbuotojų, kuriančių pridėtinę vertę klientams vietoje ir visame pasaulyje, skaičių. Lazerių sektoriaus atstovai taip pat turi kuo pasigirti – 80 proc. produkcijos eksportuojama, fiksuojamas 15 procentų kasmetinis augimas. Vienas sparčiausiai augančių Europoje – biotechnologijų sektorius, žymintis 25 procentų metinį augimą. 

Didžiuodamiesi technologijų įmonių augimu „Go Vilnius“ ir partneriai – „Investuok Lietuvoje“, Vyriausybės kanceliarija ir šalies prekės ženklas „Lithuania Co-Create“, „Rockit“, „Unicorns Lithuania“, Lietuvos lazerių, biotechnologų, žaidimų kūrėjų, „Infobalt“, „Fintech Hub LT“ asociacijos – pasirašė memorandumą, sutardami kartu vystyti Vilniaus technologijų ekosistemą, spręsti jos plėtros iššūkius, rūpintis jos matomumu pasaulyje ir kartu siekti, kad pasaulis žinotų: Vilnius – technologijų proveržio miestas. 

„Vilnius TechFusion“ atsiradimą lėmė ambicingi talentai ir drąsūs verslo sprendimai 

2021-aisiais pasauliniame talentų konkurencingumo indekse Vilnius lenkė Rygą ir Taliną, o milijonines investicijas pritraukę vienaragiai, milijardo JAV dolerių vertės įmonės, įsikūrusios Vilniuje – „Vinted“ ir „Nord Security“ jau įrodė, kad Lietuvos sostinėje dirbantys specialistai išpildo pasaulinės rinkos poreikius.  

„Vilniuje veikia išties stipri startuolių ekosistema, kuriai priklauso ne tik pradedantys verslai, bet ir investuotojai, verslo akseleratoriai, valstybinės institucijos, sostinėje gimsta tarptautiniu mastu įdomūs technologiniai projektai. Tikime, kad „Vilnius TechFusion” vizija dar labiau sustiprinti tarpsektorinį bendradarbiavimą ir pasauliui Vilnių pristatyti kaip pažangų technologijų miestą padės Lietuvoje veikiančioms įmonėms augti ir pritraukti užsienio talentų“, – teigia „Nord Security” bendraįkūrėjas Eimantas Sabaliauskas. 

„Vilnius TechFusion“ apjungs sostinėje veikiančius pažangiausių technologijų sektorius ir juose dirbančius ekspertus. Pasak projektą įgyvendinančios agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, ši ekosistema suteiks bendrumo jausmą, tad dirbančiųjų skirtingose technologijų srityse stiprybės bus išnaudojamos bendradarbiaujant, sprendžiant problemas bei ieškant naujų verslo kūrimosi ir technologinių sprendimų. 

Martyno Ambrazo nuotrauka.