BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje vyks diskusija apie valstybės archyvų skaitmeninio turinio prieinamumą

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
Kvietimas_11.28.jpg

Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir valstybės archyvai kviečia į viešą diskusiją aktualiais valstybės archyvuose saugomų dokumentų naudojimo, skaitmeninio turinio prieinamumo ir kitais klausimais.

Diskusija vyks šių metų gruodžio 5 d. LR Vyriausybės posėdžių salėje, o jos transliaciją bus galima stebėti Vyriausybės Facebook ir Youtube paskyrose.

Dalyvauti diskusijoje kviečiami ne tik įvairių mokslo sričių atstovai – istorikai, genealogai, tyrinėtojai – bet ir tie valstybės archyvų lankytojai, kuriems rūpi aptarti valstybės archyvų šiandieną ir padiskutuoti apie ateities perspektyvas.

Iš svarbių klausimų ir pokyčių archyvų sistemoje paminėtina jau beveik metus veikianti modernizuota Elektroninio archyvo informacinė sistema. Nuo šių metų pradžios šioje sistemoje jau prieinama daugiau nei 45 tūkst. apskaitos vienetų, 3,9 mln. vaizdų, o tokio turinio peržiūrų skaičius viršijo 2 mln. Šie rezultatai tik patvirtina, kad internetu prieinamas turinys yra itin svarbus ir reikalingas.

Šių metų balandžio mėnesį Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba vykdė valstybės archyvų teikiamų paslaugų vertinimo tyrimą. Gauti tyrimo rezultatai ir respondentų išsakytos pastabos bei lūkesčiai neliko be atsako – į daugelį jų jau atsižvelgta. Tačiau aptarti vertų klausimų spektras vis dar platus.

Diskusija vyks 2022 gruodžio 5 d., 13.00 – 14.30 val.

Vieta – LR Vyriausybė, Gedimino pr. 11, Vilnius.

Apie dalyvavimą praneškite el. paštu [email protected] arba užpildydami registracijos formą.

Maloniai kviečiame klausimus apie valstybės archyvų skaitmeninio turinio prieinamumą ir pasiūlymus dėl bendradarbiavimo tarp valstybės archyvų ir istorijos tyrinėtojų (mėgėjų ir profesionalų) galite pateikti iš anksto adresu [email protected]