BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje - valstybės lygio pratybos-seminaras energetinėms grėsmėms atremti

Data

2019 01 25

Įvertinimas
3
kibernetinis saugumas .jpg

Sausio 24 d. Vyriausybėje vyko valstybės lygio stalo pratybos - seminaras „Elektros energetikos infrastruktūros sutrikdymas dėl kibernetinės atakos bei jos padarinių valdymas. Veikimas izoliuoto darbo režimu“, kurioms vadovavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Pratybų metu buvo siekiama įvertinti valstybės institucijų gebėjimą reaguoti į kibernetinę ataką prieš elektros tinklų infrastruktūrą, užtikrinti veiklos ir viešųjų paslaugų teikimo tęstinumą elektros energijos infrastruktūros sutrikdymo atveju, stiprinti institucijų sąveikumą kriziniais atvejais bei valdant galimas rizikas dirbant izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo režimu.

„Šių pratybų metu spręsti iššūkiai parodė, kad scenarijus, kai valstybėje sutrinka elektros tiekimas, yra nedaug tikėtinas, tačiau potencialiai keliantis nemažas rizikas. Todėl yra labai svarbu stiprinti prevencines priemones užtikrinant valstybės institucijų veiklos bei piliečiams teikiamų būtinųjų paslaugų tęstinumą tokiomis sąlygomis. Pratybas vertinu kaip labai sėkmingas, nes jų metu buvo paliestas platus spektras aktualių klausimų, susijusių su elektros infrastruktūros bei valstybės institucijų atsparumo stiprinimu“, -  sako Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Vyriausybės kancleris pažymėjo, kad sprendimų priėmėjų ir ekspertų diskusijose kilę sprendimai ir rekomendacijos bei išmoktos pamokos po pratybų pavirs į konkrečių ministerijų ir institucijų norminių teisės aktų ir procedūrų patobulinimus, kurie dar labiau sustiprins Lietuvos pasirengimą tokio pobūdžio krizėms.

Pratybas organizavo Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupė, jose dalyvavo dešimties ministerijų, Lietuvos kariuomenės, NATO energetinio saugumo kompetencijos centro, žvalgybos tarnybų, vidaus reikalų sistemos, finansų sektoriaus institucijų, savivaldybių bei Lietuvos elektros infrastruktūros valdytojų vadovybės atstovai. Vyriausybės kanceliarija sieks, kad per pratybas identifikuoti iššūkiai būtų sprendžiami, tobulinamos veiklos procedūros, o pažanga pristatoma Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijai.