BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje – susitikimas su „Renkuosi Lietuvą“ organizatoriais

Data

2015 12 17

Įvertinimas
0
DSC_1758.JPG

Ketvirtadienį, Tarptautinės migracijos dienos išvakarėse, Vyriausybės rūmuose vyko susitikimas su Tarptautinės migracijos organizacijos ir Vyriausybės vykdomo projekto „Renkuosi Lietuvą“ organizatoriais. Susitikime dalyvavo ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus, Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas.

Renginyje buvo apžvelgtos projekto iniciatyvos, pristatyta „Renkuosi Lietuvą“ veikla, dažniausi užsienyje gyvenančių lietuvių užduodami klausimai, iškilusios problemos. Renginio dalyviai buvo supažindinti su „Renkuosi Lietuvą“ inicijuoto tyrimo „Lietuvos piliečių, emigravusių į Vakarų šalis po 2000 m., sprendimo grįžti į tėvynę dinamika ir veiksniai“ rezultatais.

Per pirmuosius centro veiklos metus buvo sukurtas jau daugiau nei pusę metų veikiantis internetinis portalas renkuosilietuva.lt, kuris teikia informaciją visiems grįžti norintiems lietuviams. Per šiuos metus centro darbuotojai aplankė ir Airijos bei Didžiosios Britanijos lietuvių bendruomenes. Pasak projekto koordinatorės Eglės Mačiulytės, lietuviai gyvenantys užsienyje nėra abejingi, tačiau jiems trūksta informacijos.

„Mes konsultuojame daug lietuvių, sulaukiame įvairių klausimų. Dažniausiai į mus kreipiasi žmonės, kurie nori grįžti, tačiau neturi tam galimybės. Todėl socialinės garantijos, susijusios su pensijomis, vaikų auginimu ir socialinėmis išmokomis, migrantams rūpi labiausiai. Kiti jaučiasi užmiršti ir prašo informuoti juos apie situaciją Lietuvoje tiek  pat, kiek ir lietuvius, gyvenančius tėvynėje“, – sake E. Mačiulytė.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per dešimtmetį nuo 2004 m. grįžtamoji Lietuvos piliečių imigracija išaugo beveik šešis kartus. Susitikime pristatyti tyrimo rezultatai parodė, kad reikia gerinti grįžusių lietuvių integraciją į darbo rinką ir padėti jiems užsitikrinti pakankamas pajamas pragyvenimui. Taip sudaryti geresnes sąlygas smulkiojo verslo kūrimui.

„Vakar buvo pasirašyta sutartis su vidaus reikalų ministerija ir tai reiškia, kad šis projektas bus tęsiamas dar vienerius metus“, – pranešė Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė. Ji sakė tikinti, kad kitais metais pasiekti rezultatai bus dar geresni ir džiaugėsi, kad projektas „Renkuosi Lietuvą“ yra sėkmingas, o norinčių konsultuotis vis daugėja.

Vyriausybės finansuojamas ir Tarptautinės migracijos organizacijos koordinuojamas migracijos centras „Renkuosi Lietuvą“ buvo įkurtas šių metų pradžioje, siekiant skatinti sėkmingą grįžusių lietuvių integraciją Lietuvoje.