BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje priimta Vokietijos Bavarijos žemės delegacija

Data

2016 05 02

Įvertinimas
0
Aukštas švietimo lygis shutterstock_370969502.jpg

Šiandien Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis susitiko su Lietuvoje viešinčia Vokietijos Federacinės Respublikos Bavarijos žemės Landtago delegacija, vadovaujama Bavarijos Landtago Pirmininkės Barbaros Štam (Barbara Stamm). Susitikimo metu aptarti aktualiausi dvišaliai klausimai: prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, profesinio švietimo aktualijos. Svečiai ypač domėjosi Lietuvos skaitmenine darbotvarke ir inovacijų plėtros klausimais.

Pasak Vyriausybės kanclerio, konkurencingai ekonomikai reikalinga tiek skaitmeninė infrastruktūra, tiek inovatyvi aplinka, todėl vienas iš svarbiausių Vyriausybės prioritetų – skatinti aukštųjų technologijų diegimą bei investicijas inovacinės ekonomikos srityje. Šalyje jau įgyvendinama Sumaniosios specializacijos strategija, veikia penki verslą ir mokslą integruojantys slėniai. Plačiajuosčio ryšio plėtros srityje Lietuva taip pat demonstruoja puikius rezultatus.

„Bazinis plačiajuostis internetas jau dengia 99 proc. šalies teritorijos. Technologijų sritis yra itin dinamiška, tad Lietuvos strateginis tikslas – skaitmeninės atskirties tarp miesto ir kaimo vietovių mažinimas, informacinės visuomenės, skaitmeninės infrastuktūros ir elektroninių paslaugų plėtra. Siekiame užtikrinti, kad visi europiečiai turėtų galimybę naudotis sparčiuoju ryšiu, mažinti administracinę naštą ir taip palengvinti sąlygas gyventojams ir verslui“, – sakė Vyriausybės kancleris.

Susitikimo metu taip pat aptarti profesinio švietimo klausimai. Pasak susitikime taip pat dalyvavusio Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Rimanto Vaitkaus, dualinio mokymo sistema, skatinanti praktikos įdiegimą į mokymo procesą, Lietuvai – ypač svarbi.

„Parengtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos leis kelti Lietuvos aukštojo mokslo kokybę ir efektyviau naudoti studijoms skiriamą valstybės finansavimą. Projekte numatytos svarbios naujovės - galimybė sudaryti sutartis tarp valstybės ir aukštųjų mokyklų, formuoti valstybės užsakymus studijoms bei toliau plėtoti praktinį studentų paregimą“, – pabrėžė R. Vaitkus.

Vyriausybės kanceliarijos vadovai atkreipė investuotojų iš Bavarijos žemės dėmesį į Lietuvoje stipriai išvystytus informacinių technologijų ir gyvybės mokslų sektorius ir pakvietė toliau plėtoti ir gilinti intensyvius prekybinius, politinius, kultūrinius bei mokslo ryšius.