BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje paskelbta Sumaniosios specializacijos strategijos įgyvendinimo pradžia

Data

2015 06 12

Įvertinimas
0
_MG_6115_1-2.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, penktadienį sveikindamas Vyriausybės rūmuose surengtos tarptautinės konferencijos, skirtos Sumaniosios specializacijos strategijos įgyvendinimo pradžiai Lietuvoje pažymėti, dėkojo visiems, prisidėjusiems prie šios programos rengimo.

„Mokslo ir verslo partnerystė yra viena aktualiausių temų įvairiuose ekonomikos forumuose ir diskusijose. Visi puikiai žinome, kad naujosios technologijos, inovacijos – didelę komercinę sėkmę atnešantys produktai. Verslo, mokslo ir studijų integracijos procesai tampa būtina pažangos sąlyga – ateities ekonomikos garantu“, – kalbėjo premjeras.

Lietuvos sumaniosios specializacijos strategija jau parengta ir patvirtinta. Mūsų šalis, pateikusi savo Sumaniosios specializacijos strategiją Europos Komisijai (EK), pirmoji iš trijų Baltijos valstybių gavo teigiamą atsakymą ir pradės jos įgyvendinimą.

Lietuvos sumanios specializacijos strategijoje nurodomos šios prioritetinės kryptys: energetika ir tvari aplinka; agroinovacijos ir maisto technologijos; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika, informacijos ir ryšių technologijos.

Pasak Vyriausybės vadovo, įgyvendindami programoje įkūnytą labai ambicingą tikslą – spartinti perspektyviausių, mokslui imlių sektorių bei inovacijų plėtrą, mokslo ir verslo slėnius pripildyti technologinio turinio, sieksime įvykdyti perversmą aukštųjų technologijų ir inovacijų srityje. Vyriausybė tam skiria apie 600 mln. eurų paramos iš 2014–2020 m. finansinės perspektyvos.

Lietuvą, pradedančią įgyvendinti Sumaniosios specializacijos strategiją, teletiltu iš Briuselio pasveikino ir Europos Sąjungos mokslinių tyrimų, inovacijų ir mokslo reikalų komisaras Carlosas Moedas.

Europos Komisijos (EK) narys C. Moedas pažymėjo, kad Lietuva yra pirmoji iš Baltijos šalių, pradedanti tokios strategijos įgyvendinimą, o dabar ateina laikas paversti ją veiksmais. Tokiais veiksmais, kurie suteiktų postūmį Lietuvos ekonomikos vystymuisi ir prisidėtų prie bendros Europos žinių ekonomikos plėtros.

EK Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato atstovas Dimitris Corpakis ir EK Regioninės ir miestų politikos generalinio direktorato Kompetencijų centro vadovas Colinas Wolfe konferencijoje pristato sumaniąsias specializacijas ES regionuose, aptaria nacionalines ir tarptautines perspektyvas.

Konferencijoje taip pat dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės, ministerijų atstovai, šalies aukštųjų mokyklų rektoriai, mokslo institutų vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Investuotojų forumo, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos atstovai, verslininkai.