BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybėje aptarti pirmieji Dvynių projekto Moldovoje rezultatai

Data

2015 06 01

Įvertinimas
0
_MG_4791_1-2.jpg

Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektui „Parama Moldovos Respublikos valstybės tarnybos modernizavimui pagal ES gerąją praktiką“ įgaunant pagreitį, šiandien Vyriausybės kanceliarijoje surengtas tarpinstitucinis susitikimas pirmiesiems gerosios patirties perdavimo rezultatams aptarti.

„Per du projektinės veiklos mėnesius įsitikinome, jog Moldovos viešasis sektorius reikalauja permainų. Džiaugiamės, jog Lietuvos ekspertų perteikiamos viešojo administravimo ir vadybinių gebėjimų žinios skatina Moldovos ekspertus imtis reformų ir taip modernizuoti šalies viešąjį sektorių pagal ES reikalavimus“, – susitikime sakė Vyriausybės kancleris, projekto vadovas Alminas Mačiulis.

Kanclerio teigimu, Lietuva savo patirtimi lenkia daugelį naujųjų ES šalių narių, o šalies institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama visoje Europoje. „Lietuvos pasirinkimas įgyvendinti ES Dvynių projektą Moldovoje yra didelis visos valstybės tarnybos sistemos įvertinimas. Labai svarbu, kad aukščiausius balus skyrė didelę tarptautinę patirtį turintys ES ekspertai, pripažindami, jog esame kvalifikuoti ir profesionalūs, gebantys sukauptas žinias ir gerąją praktiką perduoti kitiems. Esu tikras, jog bendradarbiavimas su Moldova bus efektyvus ir naudingas visiems projekto dalyviams“, – sakė A. Mačiulis.

Dviejų metų trukmės ES Dvynių programos projektui Moldovoje įgyvendinti pasirinktos Lietuvos institucijos – Vyriausybės kanceliarija kartu su Europos Socialinio fondo agentūra (ESFA), Valstybės tarnybos departamentu (VTD) ir Finansų ministerijos mokymo centru (FMMC). Šis projektas – pirmasis laimėtas Lietuvos savarankiškai, be partnerių pagalbos.

Projektas susideda iš 4 temų (dalių): Moldovos valstybės tarnybos reguliavimo teisės aktų peržiūra; Valstybės tarnautojų mokymo sistemos peržiūra ir rekomendacijos tobulinimui; Personalo vadovų ir specialistų gebėjimų stiprinimas ir Valstybės sekretorių gebėjimų stiprinimas – žmogiškųjų išteklių valdymo, strateginio planavimo, finansų kontrolės srityse.

Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje dalyvauja nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 47 Dvynių projektų atrankas už 39 milijonus eurų. ES Dvynių projektas – viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.