BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybė ir vėl buria šešėlinį ministrų kabinetą

Data

2015 06 10

Įvertinimas
0
2014-08-25 Projekto atidarymas, nuotr. Andrius Ufartas / BFL
2014-08-25 Projekto atidarymas, nuotr. Andrius Ufartas / BFL

Prasidėjo registracija į jau septintus metus organizuojamą ir didelio populiarumo moksleivių tarpe sulaukusį projektą „Moksleiviai − į Vyriausybę“. Kaip ir kasmet – paskutinę vasaros savaitę, rugpjūčio 24−28 dienomis, trisdešimt dalyvių atliks praktiką Vyriausybės kanceliarijoje arba vienoje iš ministerijų. Kiekvienoje įstaigoje stažuosis po du „šešėlinius ministrus“.

Projekte kviečiami dalyvauti visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir užsienio šalyse esančių lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų baigiamųjų (šiemet baigę 11-12 arba 3-4 gimnazijos klases) klasių moksleiviai. Atrenkant dalyvius vertinama jų motyvacija dalyvauti projekte, mokomųjų dalykų pasiekimai, visuomeninis aktyvumas. Siekiama, kad projekte dalyvautų jaunuoliai iš visos Lietuvos, taip pat užsienio lietuvių mokyklų.

„Džiaugiuosi, jog mūsų jaunimas nestokoja naujų idėjų, domisi valstybės valdymu ir karjeros perspektyvomis viešajame sektoriuje. Būtent jaunajai kartai ateityje teks prisiimti atsakomybę už savo šalies ateitį, tad sveikinu visus, kurie neabejingi tam, kaip mes visi gyvensime rytoj“, – sako projekto iniciatyvą palaikantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Projektą „Moksleiviai − į Vyriausybę“ organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su partneriais. Projektu siekiama didinti valdžios institucijų atvirumą ir skaidrumą, piliečius labiau įtraukti į jos veiklą bei laužyti stereotipus apie valstybės tarnybą.

Visi norintys atlikti praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose paskutinę vasaros savaitę turi užpildyti dalyvio anketą iki liepos 26 d. Daugiau informacijos apie projektą ir dalyvių atranką galima rasti projekto svetainėje http://www.moksleiviaivyriausybeje.lt/ ir Facebook paskyroje.