BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešojo valdymo tobulinimo komisijos dėmesys – funkcijų efektyvumui ir paslaugų kokybei

Data

2015 10 22

Įvertinimas
0
_MG_7918.jpg

Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio vadovaujamos Viešojo valdymo tobulinimo komisijos posėdyje ketvirtadienį svarstytas klausimas, kaip gerinti savivaldybėms perduotų valstybinių funkcijų atlikimo kokybę ir didinti jų efektyvumą; kaip funkcionuoja savivaldybėms perduotų valstybinių funkcijų priežiūros ir tokioms funkcijoms atlikti reikalingų valstybės biudžeto ir kitų valstybės išteklių lėšų apskaičiavimo ir naudojimo mechanizmas.

Komisija konstatavo, kad trūksta minimalių funkcijų atlikimo standartų, nors lėšų panaudojimas yra kontroliuojamas, bet informacijos apie vykdomą veiklą ir pasiektus rezultatus turime nepakankamai, per mažai atliekama gyventojų pasitenkinimo paslaugomis apklausų.

Komisijos posėdyje pritarta rekomendacijoms, kuriomis siūloma pavesti ministerijoms įvertinti teisinio reguliavimo tobulinimo tikslingumą, išsamiau reglamentuoti konkrečių funkcijų atlikimą ar tam tikras funkcijas priskirti valstybinėms (valstybės perduotų savivaldybėms) funkcijoms (pavyzdžiui, socialinių išmokų, mokamų pagal Išmokų vaikams įstatymą ir Valstybinių šalpos išmokų įstatymą).

 „Perduodami savivaldybėms valstybės funkcijas ir tokiu būdu priartindami kai kurias paslaugas prie gyventojų, kartu turime gerinti ir jų atlikimo kokybę. Tai yra viena iš svarbesnių viešojo valdymo tobulinimo užduočių“, – teigia komisijos pirmininkas A. Mačiulis.

Klausimas dėl savivaldybėms perduotų valstybinių funkcijų bus teikiamas svarstyti Vyriausybei, ministerijoms bus rekomenduojama nustatyti deleguotų savivaldybėms funkcijų atlikimo kokybės vertinimo kriterijus, kasmet atlikti gyventojų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis apklausas ir atsižvelgiant į apklausų rezultatus gerinti funkcijų atlikimo kokybę.

Kitas svarbus klausimas, susijęs su administracinės naštos mažinimu, šiandien svarstytas Viešojo valdymo tobulinimo komisijos posėdyje – pasiūlymai dėl darbuotojų saugos ir sveikatos institucinės sistemos efektyvumo didinimo, darbuotojų sveikatos ir saugos darbe reglamentavimo ir praktinio taikymo problemų sprendimo.

Komisijos narių nuomone, darbuotojų saugos ir sveikatos srityje yra neatitiktis tarp realybės ir teisės aktuose nustatytų nuostatų, todėl turėtų būti keliamas klausimas dėl proporcingumo principo taikymo ir didesnio dėmesio skyrimo rizikingoms sritims. Lietuvoje darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai iš principo vienodi visoms įmonėms, nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio, todėl tikslinga supaprastinti reikalavimus ne gamybos (paslaugų) įmonėms, atsisakyti kai kurių perteklinių reikalavimų. Atsižvelgusi į komisijos rekomendacijas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlymus šioje srityje turės  pateikti Vyriausybės pasitarimui.

Komisijos posėdyje taip pat pristatytas Užsienio reikalų ministerijos parengtas Lietuvos Respublikos piliečių į(si)darbinimo tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose veiksmų plano projektas.

Komisijos nariai sutarė, kad toks veiksmų planas yra reikalingas siekiant efektyvesnio Lietuvos piliečių į(si)darbinimo tarptautinėse organizacijose. Išanalizavus kitų šalių patirtį, yra tikslinga parengti ilgalaikę veiksmų planą, kuriame būtų nustatytos prioritetinės Lietuvai sritys, organizacijos bei pareigybės, taip pat institucijos, atsakingos už su į(si)darbinimu susijusios informacijos rinkimą, kaupimą ir analizę, rekomendacijų teikimą. Šiame dokumente taip pat turėtų būti numatyti potencialių kandidatų aukšto lygio ekspertų paieškos būdai ir jų skatinimo kandidatuoti priemonės, galimi paramos būdai ir papildomo specialaus rengimo galimybės, įgytos patirties panaudojimo Lietuvoje užtikrinimo būdai. Veiksmų plano projektas dar bus derinamas su suinteresuotomis institucijomis.