BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vicekancleris D. Matulionis atsisveikino su Slovėnijos ambasadoriumi

Data

2018 07 26

Įvertinimas
0
Slovėnas .JPG

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Slovėnijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Robert Krmelj, reziduojančiu Varšuvoje.

Susitikimo metu D. Matulionis padėkojo R. Krmelj už darbą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalį bendradarbiavimą. Vicekancleris pabrėžė, kad Lietuva laiko Slovėniją svarbia sąjungininke tiek ES, tiek NATO. Pasak jo, mūsų šalys, palaikančios diplomatinius santykius beveik 27 metus, nuolat plėtoja dvišalį bendradarbiavimą, grindžiamą partneryste ir bendromis vertybėmis.

„Labai džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais ryšiai tarp mūsų valstybių suintensyvėjo. Apie tai byloja ir mūsų valstybių prezidentų bei kitų aukštų pareigūnų vizitai. Turėtume siekti ir toliau stiprinti tarpusavio santykius, pakeldami juos į aukštesnį lygį visose srityse“, - sakė D. Matulionis.

Lietuvos ir Slovėnijos ekonomikos yra panašaus dydžio ir turi panašų potencialą, todėl tai puikus pagrindas abipusiškai naudingam verslo bendradarbiavimui. Ekonominius ryšius valstybės galėtų intensyvinti maisto, elektronikos ir tekstilės pramonės, informacinių ir komunikacinių technologijų bei transportavimo paslaugų srityse.

Slovėnijos ambasadorius R. Krmelj skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei įteikė 2015 metų lapkričio 23 dieną.

Lietuva ir Slovėnija diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų lapkričio 22 dieną.