BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vasarą – tarptautiniai seminarai švietimo bendruomenėms ir Tolerancijos ugdymo centrų plėtra

Data

2022 08 11

Įvertinimas
1
IMG_9533-scaled.jpg

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas tęsia švietėjišką veiklą – tradicinius bei naujus seminarus Lietuvos mokytojams ir Tolerancijos ugdymo centrų plėtrą.

Vidurvasarį pasirašyta Tarptautinės komisijos sekretoriato ir Prienų krašto muziejaus bendradarbiavimo sutartis, kuria šiame regioniniame muziejuje įkurtas Tolerancijos ugdymo centras – jau 155-asis Lietuvoje. Šių centrų misija – teikti mokiniams ir mokyklų bendruomenėms žinias apie nacių ir sovietų okupacijų nusikaltimus bei jų pasekmes, ugdyti ir puoselėti žmogaus teisių kultūrą bei tarpusavio toleranciją.

Tarptautinės komisijos sekretoriatas tęsia ir pedagogams skirtus seminarus, naudingus ugdymo procese, vykstančius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 

Birželio 27 d. – liepos 1 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Mokymasis apie žmogaus teises, socialinį teisingumą ir Holokaustą“, kuriame dalyvavo 36 mokytojai ir švietimo darbuotojai iš Lietuvos. Penkių dienų seminarą Lietuvos mokytojams organizavo Olga Lengyel Institutas (TOLI), įsikūręs Niujorke, bendradarbiaujant su Tarptautinės komisijos sekretoriatu, Lietuvos žydų bendruomene ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi. Seminaro metu vyko paskaitos, metodiniai užsiėmimai su diskusijomis, pažintinės ekskursijos, susitikimai – pokalbiai Holokausto tema.

Liepos viduryje 24 šalies mokytojai ir švietimo darbuotojai dalyvavo stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje. Seminaro dalyviai kasdien dalyvavo paskaitose, metodiniuose užsiėmimuose, lankėsi muziejuose. Tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos seminaruose mokytojai iš Lietuvos dalyvauja nuo 2003 metų.

Kaip ir kasmet vasarą, Tolerancijos ugdymo centrų bendruomenės taip pat rinkosi į mokymus. Rugpjūčio 2-3 d. Ariogaloje vyko seminaras „Lokali istorija, jos panaudojimas ugdymo procese. Pažintis su XX a. istorijos įvykiais Švėkšnoje, Tauragėje, Raseinių ir Kelmės rajonuose“. Tradicinis vasaros seminaras yra skirtas mokytojams, dirbantiems Tolerancijos ugdymo centruose, jo tikslas – susipažinti su XX a. vykusiais istorijos įvykiais įvairiose Lietuvos vietovėse, šalies miestuose ir miesteliuose.

Švietimo veiklos vasarą tuo nesibaigia – rugpjūčio 24-25 d. Alytaus rajone vyks seminaras „Istorijos ir dabarties sąsajos“, skirtas mokyklų vadovams, kuriuose veikia Tolerancijos ugdymo centrai, ir šių centrų koordinatoriams. Programoje numatytos paskaitos, pažintis su Alytaus krašto muziejaus ekspozicija ir edukacinėmis programomis, išvyka į partizanų bunkerį partizano Juozo Jakavonio-Tigro sodyboje bei apsilankymas Merkinės kryžių kalnelyje, skirtame Lietuvos partizanams, ryšininkams, jų rėmėjams, politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti.

Daugiau informacijos – www.komisija.lt. 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti įkurta 1998 m.

Organizatorių nuotr.