BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybių ekonominę laisvę matuojančio JAV fondo atstovai teigiamai vertina Lietuvos pažangą

Data

2015 06 11

Įvertinimas
0
world-map_morguefile_1-2.jpg

Šiandien Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis priėmė Lietuvoje viešintį JAV fondo „The Heritage Foundation“ viceprezidentą Jacką Spencerį ir jo kolegas. Ši įtakinga organizacija kasmet sudaro visame pasaulyje pripažintą valstybių Ekonominės laisvės indeksą.

Susitikimo metu Vyriausybės kancleris svečiams pristatė šalies investicinę aplinką, pabrėždamas, jog Vyriausybė skiria didelį dėmesį bendradarbiavimui su Lietuvos verslininkais ir užsienio investuotojais. A. Mačiulio teigimu, tokioms mažoms šalims kaip Lietuva ypač svarbios koordinuotos verslo ir valstybės pastangos vystant konkurencingą šalies ekonomiką bei plečiant ekonominius interesus užsienyje.

Kanceliarijos vadovo teigimu, dėl Rusijos embargo Lietuva patyrė bene didžiausius nuostolius ES, tačiau šalies įmonės sugebėjo rasti naujas rinkas tokiose šalyse kaip Japonija, Kinija, JAV, Kanada, Brazilija, Arabų pusiasalis ir Afrika.

„The Heritage Foundation“ atstovai teigiamai įvertino Lietuvos žingsnius vykdant ekonominę laisvę skatinančią politiką, susitikimo dalyviai pasikeitė nuomonėmis ekonomikos ir geopolitikos raidos klausimais.

Pagal JAV fondo „The Heritage Foundation“ kartu su dienraščiu „The Wall Street Journal“ ekonominės laisvės vertinimą pasaulyje Lietuva per metus šoktelėjo iš 21-os vietos į 15-ą. Aukščiausią poziciją reitinge užima Honkongas (89,6 balo iš 100), lenkiantis Singapūrą (89,4) ir Naująją Zelandiją (82,1). Vertinant Europos kontekste, Lietuva užima 6-ą vietą iš 43 šalių.