BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės institucijose svarstoma įrengti vaiko kambarius

Data

2018 02 22

Įvertinimas
0
Seimos politika.jpg

Valstybės institucijose svarstoma galimybė įrengti kambarius darbuotojų vaikams. Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis įpareigojo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją kartu su Švietimo ministerija parengti pasiūlymus dėl vaikų priežiūros kambarių valstybės institucijose įrengimo modelio ir jo įgyvendinimo mechanizmo.

Vyriausybės kanclerio nuomone, vaiko kambariai institucijose padėtų geriau suderinti darbo ir šeimos įsipareigojimus. „Tokių kambarių įrengimo geroji praktika pasiteisino užsienio šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje. Lietuvoje pirmosios tokius kambarius įsirengė kai kurios verslo bendrovės. Manau, vaiko kambariai institucijose būtų modernus ir socialiai atsakingas žingsnis, kuris padėtų suderinti darbo ir šeimos įsipareigojimus bei palengvintų gyvenimą dirbantiems tėvams. Vyriausybės kanceliarijoje toks poreikis didžiulis, nes dauguma darbuotojų – jauni ir turi šeimas. Tai būtų veiksminga motyvacinė priemonė darbuotojams, suteiktų šeimoms daugiau galimybių ir gal net paskatintų turėti daugiau vaikų, stiprintų tėvų ir vaikų ryšį. Kartu tai ir didelis darbovietės įsipareigojimas darbuotojui – tai ne tik fiziškai skiriama patalpa, bet ir auklė, edukacinės priemonės, higienos normų užtikrinimas. Dėmesio ir paramos šeimoms niekada nebus per daug. Tai yra vertybė, kurią privalome puoselėti, remti ir stiprinti“, –  sako A. Stončaitis.        

Planuojama, kad specializuotose zonose, skirtose vaikams, darbuotojai galėtų palikti vaikus tais atvejais, kai užtikrinti jų priežiūros neleidžia darbo įsipareigojimai ar kitos aplinkybės, pavyzdžiui, karantinas darželyje ar mokykloje dėl gripo.