BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su UNICEF vadove – pastangos padėti Ukrainos vaikams per prievartą išvežtiems į Rusiją

Data

2022 05 21

Įvertinimas
1
pokalbis su UNICEF.png

Gegužės 20 d. Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) vykdančiąja direktore Catherine Russell.

Vyriausybės kanclerė susitikime pabrėžė ypač svarbų UNICEF vaidmenį apsaugant Ukrainos vaikus, kenčiančius dėl Rusijos sukelto karo.

Vyriausybės atstovės  aptarė būtinybę  stiprinti UNICEF bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais ir kuo greičiau imtis veiksmų, kurie padėtų surasti ir sugrąžinti Ukrainos vaikus, prievarta išvežtus į Rusiją.

„Lietuvoje jau gyvena virš 53 000 karo pabėgėlių iš Ukrainos, pusė iš jų yra vaikai. Esame pasirengę užtikrinti saugų ukrainiečių vaikų gyvenimą mūsų šalyje ir bendradarbiaujant su atsakingomis Ukrainos ir tarptautinėmis institucijomis priimti Ukrainos  vaikus, kuriuos pavyktų susigrąžinti iš Rusijos.“ – pažymėjo G. Balčytytė.

Susitikimo metu buvo aptarta Ukrainos vaikų situacija pačioje Ukrainoje ir karo pabėgėlius priimančiose Europos valstybėse bei galimybės skubiai atliepti jų sveikatos, socialinės apsaugos, švietimo poreikius.

G. Balčytytė ir M. Navickienė padėkojo UNICEF už pastangas padėti Ukrainos vaikams ir pakvietė kartu ieškoti sprendimų, kurie padėtų apsaugoti karo žiaurumus išgyvenančių vaikų teises.