BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju – dėmesys dvišaliam bendradarbiavimui ir situacijai Baltarusijoje

Data

2020 08 24

Įvertinimas
0
Savickas .JPG

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas susitiko su Vilniuje viešinčiu JAV valstybes sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta situacijai Baltarusijoje, aptarti aktualūs dvišalių santykių, tarptautinio saugumo politikos klausimai.

Susitikimo pradžioje pabrėžta kuo glaudesnio strateginio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir JAV politinėje, karinėje, ekonominėje, energetikos ir kitose srityse svarba. Pasidžiaugta intensyviu  politiniu dialogu, kariniu bendradarbiavimu bei pratybomis, taip pat intensyvėjančiu bendradarbiavimu visam regionui svarbiais prekybos energetikos resursais iš JAV klausimais.

Akcentuota, kad tarptautinė bendruomenė negali likti abejinga situacijai Baltarusijoje, o ypač jos žmonių siekiams dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų, taip pat smurtui prieš taikius ir beginklius protestuotojus. Lietuvos ir Lenkijos iniciatyva surengto Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvadose pareikalauta Baltarusijoje surengti naujus rinkimus, o prieš asmenis, kurie atsakingi už smurtą prieš taikius protestuotojus, imtos taikyti sankcijos.

Atkreiptas taip pat dėmesys į vakar, Lietuvai minint Baltijos kelio 31-ąsias metines, įvykdytą Lietuvos valstybinės sienos pažeidimą, dėl kurio Baltarusijos pusei jau įteikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota. Baltarusijos laisvės ir demokratijos siekius vakar parėmė apie 50 tūkstančių žmonių, gyva grandine nusidriekusių iki Baltarusijos sienos, tarp kurių buvo ir įvairiausių tautybių, Lietuvoje dirbančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso atstovai.

JAV valstybes sekretoriaus pavaduotojui iškeltas klausimas dėl nesaugios Astravo atominės elektrinės, o ši Lietuvos pašonėje esanti jėgainė, kurią planuojama paleisti neįgyvendinus visų tarptautinių rekomendacijų, traktuojama kaip kelianti grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui.

Su JAV valstybes sekretoriaus pavaduotoju taip pat buvo aptarta  transatlantinio ryšio svarba, NATO ir Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos.

Po vizito Lietuvoje S. Biegun vyks į Maskvą, Kijevą ir Vieną.