BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitikime su JAV Valstybės sekretoriaus padėjėja – dvišalių santykių ir žmogaus teisių Kuboje klausimai

Data

2020 03 06

Įvertinimas
0
JAV Lietuva shutterstock_253344223.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėja santykiams su Kuba ir Venesuela Carrie Filipetti.

C. Filipetti atvežė JAV valstybės sekretoriaus Mikeʼo Pompeo laišką Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui. Laiške pristatoma JAV pozicija dėl blogėjančios žmogaus teisių padėties Kuboje ir JAV administracijos vardu prašoma neratifikuoti Europos Sąjungos ir Kubos sutarties dėl politinio dialogo ir bendradarbiavimo.

Susitikime taip pat aptartas dvišalis Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas. Vicekancleris D. Matulionis akcentavo mūsų šalies santykių su JAV svarbą. Dėl politinio bendradarbiavimo su Kuba - D. Matulionis padėkojo už JAV Valstybės sekretoriaus laišką, kartu informavo, kad Lietuva yra paskutinė iš ES valstybių, kuri neratifikavo šio dar 2016 m. pasirašyto dokumento.