BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su Jungtinių Tautų vyriausiuoju komisaru aptarta karo pabėgėlių padėtis

Data

2022 04 04

Įvertinimas
1
Jungtines tautos.jpg

2022 m. balandžio 4 d. Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jungtinių Tautų vyriausiuoju pabėgėlių komisaru Filippo Grandi. Susitikime aptarta ypač sudėtinga pabėgėlių, nukentėjusių nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje, padėtis.

Susitikimo metu buvo aptartos įvairios pagalbos formos, per kurias Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuras padeda gyventojams, kurie dėl karo neteko namų, turėjo pakeisti gyvenamąją vietą pačioje Ukrainoje. Lietuvos atstovai kvietė JT vyriausiąjį pabėgėlių komisarą imtis visų galimų papildomų priemonių, kad būtų atliepti Ukrainos poreikiai, o taip pat telkti skaitlingesnį tarptautinį personalą pačioje Ukrainoje, prie kurio galėtų prisidėti ir lietuviai.

Komisaras Filippo Grandi padėkojo Lietuvai už jos teikiamą paramą priimant karo pabėgėlius, teikiamą humanitarinę pagalbą, taip pat už paramą pabėgėliams per įvairias tarptautines iniciatyvas.