BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Siekiama užkirsti kelią akcizo mokesčiu neapmokestinamam alkoholio vartojimui

Data

2015 10 15

Įvertinimas
0
Policija 1.jpg

Ketvirtadienį Vyriausybės kanceliarijoje posėdžiavusi Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo koordinavimo komisija sprendė denatūruoto – turinčio priemaišų – etilo alkoholio apmokestinimo akcizu klausimus. Tokio tipo alkoholio savo sudėtyje turi kasdieninio vartojimo prekės kaip burnos skalavimo skystis ar kosmetinis spiritas, tačiau ne paslaptis, jog tokios higienos priemonės ne visuomet naudojamos pagal paskirtį.  

„Minėtuose produktuose esantis denatūruotas etilo alkoholis yra žalingas žmogaus sveikatai, tačiau dėl to, jog nėra apmokestintas akcizo mokesčiu, sunkios ekonominės padėties asmenų tarpe dažnai vartojamas kaip alternatyva alkoholiniams gėrimams“ – sako Komisijai vadovaujantis Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. 

Posėdyje akcentuota, jog tokio tipo alkoholio vartojimas žmogaus sveikatai sukelia skaudžias pasekmes, o akcizo mokesčio už alkoholį siekiančių išvengti asmenų gydymas gula ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Todėl Finansų ministerijai pavesta paruošti atitinkamus teisės aktus, kurie leistų užkirsti kelią tolesnei denatūruoto etilo alkoholio prekybai be akcizo mokesčio ir taip valstybei sutaupyti biudžeto lėšas. 

Posėdžio metu taip pat nagrinėtas nusikalstamų veikų, daromų skaitmeninėje erdvėje kontrolės klausimai. Plečiantis informacinių technologijų taikymo sferai bei apimtims, vis didesnė komercinių sandorių dalis persikelia į elektroninę erdvę, kurios įkandin seka ir nusikalstamos veikos – nusikaltimai elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui, nusikaltimai padaryti pasitelkiant informacines technologijas ir t.t.

Atsižvelgdamos į Valstybės kontrolės audito rekomendacijas, Valstybinė mokesčių inspekcija, Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Muitinės departamentas pažymėjo, kad esantis glaudus bendradarbiavimas tarpusavyje bei su užsienio partneriais šiandien leidžia užkardyti itin sudėtingus nusikaltimus, tačiau atsižvelgiant į procesų dinamiškumą – ateityje laukia nauji iššūkiai.