BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rengiamasi visuomenės informavimui apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo

Data

2019 02 14

Įvertinimas
0
photo-1494172961521-33799ddd43a5.jpg

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija tęsia pasirengimą visuomenės informavimui apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo.

Įgyvendinant Seimo pavedimą,  vasario 13 d. Vyriausybės posėdyje LRVK iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų skirta 230 tūkst. eurų visuomenės informavimui  apie privalomuoju referendumu dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teikiamo spręsti klausimo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui.

Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai: skelbiami atitinkami viešųjų pirkimų ir kiti konkursai. Tikimasi, kad plati referendumo dėl pilietybės išlaikymo viešinimo kampanija  žiniasklaidos priemonėse prasidės ne vėliau kaip kovo pabaigoje - balandžio pradžioje.

Vyriausybės kanclerio įsakymu iš įvairių institucijų atstovų yra sudaryta ir reguliariai posėdžiauja darbo grupė. Jai vadovauja Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

2018 m. spalio 18 d. Seimas priėmė nutarimą  „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“.  Nutarime įtvirtinta, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyktų gegužės 12 dieną ir gegužės 26 dieną, kai planuojami prezidento rinkimų pirmas ir antras turai. Dėl šios nutarimo nuostatos atitikimo Konstitucijai yra kreiptasi į Konstitucinį Teismą.