BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Projektinis valdymas skaitmenizuojamas: Vyriausybės kanceliarija diegia pažangų IT įrankį

Data

2019 02 06

Įvertinimas
7
Baneris Elektroniniai valdžios vartai shutterstock_165303917.jpg

Įgyvendindama Viešosios politikos pokyčių sistemos sukūrimo ministerijose projektą, Vyriausybės kanceliarija pasirašė sutartį su UAB „DevOcean“ ir UAB „Elsis PRO“. Šia sutartimi numatyta įdiegti vieningą IT projektų valdymo sistemą Vyriausybės kanceliarijoje bei 14 ministerijų, kuria galės naudosis 420 vartotojų. Tikimasi, kad pirmieji valstybės tarnautojai ir darbuotojai sistema galės naudotis jau šių metų pavasarį.

IT projektų valdymo įrankis palengvins bei optimizuos esamus institucijų projektų, programų ir portfelių valdymo procesus ir užtikrins sklandų informacijos dalinimąsi tarp Vyriausybės kanceliarijos ir 14 ministerijų. Šią sistemą sudarys vieninga projektų informacijos duomenų bazė, analitikos įrankiai, funkciniai ir integravimo įrankiai.

Įdiegus vieningą portfelių ir projektų valdymo informacinę sistemą, projektinio valdymo principais įgyvendinamos Vyriausybės struktūrinės reformos bei Vyriausybės kanceliarijos bei 14 ministerijų strateginiai projektai bus talpinami ir prižiūrimi centralizuotai, vienoje sistemoje, o tai sumažins administracinę naštą ir užtikrins pateikiamos informacijos standartą. Bus sukurtos prielaidos kokybiškesniam valdymo sprendimų priėmimui bei įgalinta veiksmų kontrolė ir auditas. Sistema bus diegiama, atsižvelgiant į Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų darbo specifiką ir procesus.

Projektų valdymo principų diegimui į ministerijas buvo pritarta 2018 m. vasario 13 d. Strateginių projektų portfelio komisijos posėdžio metu, daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Respublikos Vyriausybės internetiniame tinklalapyje adresu http://lrv.lt/lt/naujienos/penkiose-ministerijose-pradedami-diegti-vieningi-projektinio-valdymo-principai