BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Projektai, įgyvendinti su Lenkijos ir Ukrainos jaunimu, tiesia tiltus ateities planams

Data

2019 11 07

Įvertinimas
0
jaunimas.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos ir Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo 2019 m. finansuotų projektų metinio įvertinimo renginyje.

Sveikinimo kalboje D. Matulionis pabrėžė, kad simboliška, jog šis susitikimas vyksta ten, kur daugiau nei prieš dešimtmetį gimė idėja įkurti pirmąjį Lietuvoje dvišalį Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondą, – tai yra Vyriausybės rūmuose. Pasak jo, būtent sėkmingas jaunų žmonių darbas paskatino plėsti veiklą ir įsteigti Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybą.

„Lenkija ir Ukraina – svarbios Lietuvos partnerės. Mus sieja amžius skaičiuojanti bendra istorija, o greitai besikeičiančio pasaulio iššūkiai, geopolitinė situacija primena, kaip svarbu išsaugoti ir stiprinti ryšius tarp tautų. Gyvas žmonių santykis griauna stereotipus ir skatina jaunus žmones pasitikėti savimi, žadina jų smalsumą ir motyvuoja imtis prasmingų bei ambicingų darbų. Kasmet projektų vykdytojai ir dalyviai susirenka įvertinti vykdytų projektų, pasidalyti patirtimi ir mokytis vieni iš kitų“, – sakė D. Matulionis.

Darbas komandoje, bendradarbiavimas ieškant sprendimų – tai neįkainojama galimybė mokytis ir drauge siekti geriausių rezultatų. Neretai projektų dalyviai pirmą kartą susipažįsta su Lietuva būtent šių projektų metu, todėl kiekvienas projekto dalyvis yra Lietuvos ambasadorius. Skaičiuojama, kad nuo 2007 m. daugiau nei 10 tūkstančių jaunų žmonių įsitraukė į Fondo ir Tarybos veiklas, skatindami kultūrinį dialogą ir istorijos pažinimą. D. Matulionio įsitikinimu, idėjos ir projektai, įgyvendinti su Lenkijos ir Ukrainos jaunimu, ties tiltus ateities planams, motyvuos Fondą ir Tarybą siekti naujų ambicingų tikslų, padėti jaunimui įgyvendinti inovatyvias idėjas, įgyti naujos patirties.

2019 m. buvo įgyvendinti 38 jaunimo mainų projektai - 28 su Lenkija ir 10 projektų su Ukraina.

Jaunimo mainų metinio įvertinimo renginys skirtas pasidalyti pasiektais rezultatais ir apsvarstyti tolesnio bendradarbiavimo galimybes, taip pat suteikti grįžtamąjį ryšį finansavimo konkursų organizatoriams, siekiant tobulinti jaunimo mainų finansavimo mechanizmą bei pasirengti 2020 m. veikloms.

Šiais metais pirmą kartą organizuotas renginys Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo ir Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos finansuojamų projektų dalyviams.