BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta Atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos kompetencijų centro iniciatyvai

Data

2021 06 23

Įvertinimas
0
Duomenų apsauga shutterstock_278235035.jpg

Siekiant įgyvendinti Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su duomenų atvėrimu ir skaitmeninės transformacijos veiksmais įvairiose viešojo valdymo srityse, Vyriausybė pirmadienį pasitarime pritarė Atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos kompetencijų centro iniciatyvai.

„Keliame tikslą nustatyti duomenų atvėrimo prievolę viešajam sektoriui bei užtikrinti, kad valstybės informacinės sistemos būtų kuriamos koordinuotai, nekuriant skirtingų informacinių sistemų vienodoms institucijų funkcijoms automatizuoti, užtikrinant galimybę keistis duomenimis ir pakartotinai naudoti sukauptus duomenis bei bendras sistemas“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos kompetencijų centras  bus atsakingas už pagalbą institucijoms planuojant duomenų atvėrimo ir skaitmeninės transformacijos veiksmus, įgyvendinant projektus, tarpinstitucinių veiklų koordinavimą, bendro naudojimo sprendimų kūrimo inicijavimą ir įgyvendinimo kokybės užtikrinimą, žinių, reikalingų duomenims atverti ir skaitmeninei transformacijai įgyvendinti, sklaidą, vykdomų iniciatyvų įgyvendinimo stebėseną.

Kompetencijų centro iniciatyvą dviem etapais įgyvendintų Vyriausybės kanceliarija. Pirmame etape Kompetencijų centro ekspertų grupė būtų suformuota Vyriausybės kanceliarijoje, pasitelkiant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos statistikos departamento, Informacinės visuomenės plėtros komiteto ir kitų suinteresuotų institucijų atstovų, turinčių duomenų architektūros, registrų ir valstybės informacinių sistemų informacinių technologijų infrastruktūros architektūros, kibernetinio saugumo architektūros rengimo kompetencijų.

Suformuota ekspertų grupė rengs ir teiks Vyriausybei pasiūlymus dėl centralizuoto valstybės informacinių išteklių kūrimo, naudojimo ir plėtros valdymo, valstybės informacinių išteklių kūrimo, naudojimo ir plėtros finansavimo prioritetų nustatymo, valstybės duomenų, registrų ir valstybės informacinių sistemų architektūros, informacinių technologijų infrastruktūros architektūros, gerosios praktikos ir vienodų standartų taikymo, įgyvendinant skaitmeninės transformacijos ir valstybės informacinių išteklių kūrimo ir plėtros projektus, taip pat dalyvautų derinant atsakingų už veiksmų įgyvendinimą ministerijų rengiamus ir (arba) teikiamus Vyriausybei projektų įgyvendinimo aprašus.

Antrame etape Kompetencijų centro funkcijos būtų deleguojamos Vyriausybės įgaliotai institucijai.