BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: mokytojų darbo sąlygos turi ir toliau gerėti

Data

2016 01 14

Įvertinimas
0
_MG_8808.jpg

Vyriausybėje toliau tęsiamos derybos su pedagogų profesinių sąjungų atstovais. Šiandien vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus, buvo aptartos galimybės, kaip toliau būtų galima palaipsniui didinti mokytojų darbo užmokestį ir gerinti jų darbo sąlygas. 

Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, jog pedagogų darbo užmokesčio didinimas ir toliau išlieka vienu prioritetinių Vyriausybės užduočių. Siekiant ir toliau gerinti mokytojų darbo sąlygas, Ministras Pirmininkas pasiūlė sudaryti penkerių metų planą, pagal kurį kiekvienus metus iš eilės, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, palaipsniui būtų didinami pedagogų atlyginimai. 

Premjero teigimu, toks planas užtikrintų pedagogo specialybės patrauklumą, ypač tarp jaunesnio amžiaus žmonių, gerintų švietimo kokybę bei, žinoma, socialinį pedagogų statusą ir materialinę padėtį. 

Švietimo ir mokslo ministerijai pavesta parengtį tokio plano įgyvendinimo gaires. Be to, ministerija taip pat įpareigota palaipsniui mažinti tarifinių (tarnybinių) atlyginimų koeficientus, taip vadinamus žirklėmis, paliekant tik jų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.

Susitikime taip pat diskutuota, jog papildomų lėšų švietimo sistemai reikėtų ieškoti optimizuojant mokyklų tinklą. Atkreiptas dėmesys į tai, jog nuo 2004 metų šalyje mokinių sumažėjo 21 procentu, o mokytojų – atitinkamai tik 10 procentinių punktų. Kalbėtasi, jog mažinant perteklines išlaidas, sutaupytas lėšas būtų galima investuoti į spartesnį atlyginimų augimą.  

Siekiant aptarti, kaip ruošiamasi šiandien priimtiems sprendimams, sekantį kartą susitikti sutarta vasario 3 dieną.