BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: gebame kartu puoselėti istorinės atminties vietas

Data

2018 07 15

Įvertinimas
0
D.Matulionis minėjime.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis dalyvavo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ųjų metinių minėjime Lenkijoje ir iškilmių dalyviams perdavė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą.   

Kuomet Lietuva ir Lenkija iškilmingai švenčia savo valstybingumo atkūrimo šimtmetį, prisimename lietuvių tautos didvyrius Steponą Darių ir Stasį Girėną, prieš 85-erius metus įvykusią „Lituanica“ katastrofą. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse savo taikiu žygiu drąsūs vyrai siekė išgarsinti  Lietuvos vardą.

„Esu sujaudintas besitęsiančia tradicija paminėti Lietuvos lakūnų žygdarbį šioje nuostabioje Lenkijos vietoje. Nuoširdžiai dėkoju visiems Lenkijos žmonėms ir ypač Ščecino-Kamiensko arkivyskupui metropolitui Andrzej Dzięga, Myslibužo burmistrui Piotr Jerzy Sobolewski už pastangas ir darbus išsaugojant šią, Lietuvos, Europos ir pasaulio aviacijai svarbią atminimo vietą. Tai yra dar vienas puikus pavyzdys kaip bendrai gebame ir mokame išlaikyti bei puoselėti istorinės atminties vietas. Labai vertiname Lenkijos Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministro dėmesį šiam renginiui“,- sakoma premjero sveikinime.  

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad svarbiausias Lietuvos Respublikos Vyriausybės prioritetas - strateginės kaimynystės santykių su Lenkija puoselėjimas.

„Padarysiu viską, kas yra mano galiose, kad mūsų santykiai būtų geri, tvarūs, nepriklausantys nuo vidinių politinių pokyčių“,- teigia Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.