BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: džiugu matyti veiklią jaunąją kartą

Data

2018 08 20

Įvertinimas
0
LRVK_20180820_0001 (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su projekto „Moksleiviai  - į Vyriausybę“ dalyviais. Šis Vyriausybės iniciuotas projektas šiemet vyksta 10-ąjį kartą ir jame dalyvauja 30 gabių, aktyvią  visuomeninę veiklą vystančių, pilietiškų gimnazistų iš visos Lietuvos.

„Man labai džiugu matyti jauną, entuziastingą ir veiklią mūsų visuomenės kartą. Džiaugiuosi, kad šią vasaros savaitę pasirinkote praleisti lankantis Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose, kitose valstybės institucijose. Manau, jog jūsų darbotvarkė bus išties aktyvi bei įdomi ir jums pavyks susipažinti su vykdomosios valdžios darbu iš arčiau. Būkite smalsūs ir kritiški vykdydami šių metų užduotį, jūsų išsakytos idėjos bei pastabos  gali prisidėti prie pilietiškumo ugdymo šalies mokyklose“,- sakė premjeras.  

Vyriausybės vadovas palinkėjo moksleiviams gražios ir produktyvios savaitės, išnaudoti visas galimybes ir išsinešti gražiausius prisiminimus.

Šiais metais projektas skelbia dvi temas – „Sukurk pamoką pats“ bei „Buvę dalyviai – kas jie ir ką veikia dabar“. Pirmoji kvies pažvelgti į šiuolaikinę pilietinio ugdymo pamoką ne valstybės institucijų ar mokytojų, o būtent pačių moksleivių akimis. Antrąja tema siekiama  prisiminti  buvusius projekto dalyvius ir sužinoti, kuo jie tapo šiandien.

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kartu su ministerijomis. Pirmą kartą jis suorganizuotas 2009 metais. Per devynerius metus jame jau dalyvavo 268 moksleiviai. Projektu siekiama skatinti gabius Lietuvoje ir užsienyje besimokančius jaunuolius domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, susipažinti su darbo viešajame sektoriuje principais. Dalyviai bendrauja su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvauja posėdžiuose, susitikimuose, susipažįsta su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atlieka institucijos paskirtus darbus, bendrauja su žiniasklaida, rengia bendras užduotis, taip pat bendrauja su visuomenėje žinomais asmenimis – nuomonių lyderiais.

Dalyvius atrenka speciali komisija: Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais, švietimo ir mokslo, vidaus reikalų viceministrai, Lietuvos moksleivių sąjungos, Nacionalinės moksleivių akademijos atstovai. Šiais metais į komisiją pakviesta ir televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė.