BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras – apie viešojo sektoriaus pažangos būtinybę

Data

2015 06 19

Įvertinimas
0
MVI_1-2.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, penktadienį sveikindamas Valstybės pažangos tarybos surengto baigiamojo, jau šeštojo Pažangos forumo „Inovatyvus viešasis sektorius – misija įmanoma?“ dalyvius, pabrėžė, kad inovatyvus, atviras ir veržlus viešasis sektorius – tai Lietuvos ateitis ir siekiamybė, o jos sėkmė priklauso nuo kiekvieno pastangų.

Kaip pažymėjo premjeras, Lietuvos viešasis sektorius išgyvena permainų laikus – viešojo sektoriaus institucijos, kaip ir verslo įmonės, gyvena globalioje besikeičiančioje aplinkoje. Neigiami demografiniai pokyčiai, ribotas ekonomikos augimas, sumažėjęs pasitikėjimas institucijomis ir valstybės tarnautojais, didėjantys visuomenės reikalavimai verčia esminių veiksmų imtis nedelsiant. Todėl, pasak Vyriausybės vadovo, valdžios atvirumas ir gebėjimas kurti partnerystę tampa pagrindine veiksmingo valdymo sąlyga.

„Pripažįstama, kad pavienės viešojo sektoriaus institucijos kompleksinių iššūkių neišspręs – tam reikia nuolatinio institucijų bendradarbiavimo. Verslo organizacijos, piliečiai taip pat skatinami dalyvauti valdyme – tai jau yra šių dienų būtinybė. O narystė tarptautinėse organizacijose suteikia papildomų galimybių pasitelkti gerąją patirtį kompleksiniams iššūkiams spręsti“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Pasinaudojęs proga, kad forume dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EPBO) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Mari Kiviniemi, premjeras A. Butkevičius dar kartą pasidžiaugė, kad visai neseniai, birželio 4 d., Lietuva buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją procesą.

„Tai svarbus pripažinimas Lietuvai – patenkame tarp nedidelio skaičiaus valstybių, pasiekusių aukštus ekonominio ir socialinio išsivystymo standartus, ir turime galimybę dalyvauti forume, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja, dalijasi patirtimi, plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. Pagaliau beveik du dešimtmečius trukusias Lietuvos pastangas vainikavo sėkmė“, – sakė Vyriausybės vadovas, pažymėdamas, kad ši partnerystė leidžia įvertinti, kaip arti gerosios viešojo valdymo praktikos yra Lietuva.

Forumo pristatomos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertų išvados, skirtos Lietuvos viešojo valdymo priežiūrai. EPBO atstovai taip pat pateiks rekomendacijas Lietuvai dėl atviro valdžios iniciatyvų įgyvendinimo siekiant sustiprinti visuomenės ir valdžios sąveiką, užtikrinti didesnį visuomenės dalyvavimą viešojo valdymo procesuose ir pagerinti teikiamų paslaugų kokybę.

Atviras pažangos forumas – viena iš strategijos „Lietuva 2030“ įgyvendinimo priemonių. Tai bendra diskusija, kurioje į Lietuvos ateitį žiūrima iš skirtingų požiūrio taškų.