BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Piliečiai kviečiami jungtis prie Atviros Vyriausybės iniciatyvų

Data

2018 03 23

Įvertinimas
1
Atviros vyriausybės tinklas svetainei.png

Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kanceliarija kviečia įvairių sričių ekspertus, nevyriausybinių organizacijų, verslo, mokslo, valstybinio sektoriaus atstovus bei visus piliečius kartu inicijuoti Atviros Vyriausybės plėtrai reikalingas priemones ir dalyvauti jų įgyvendinime. Nuo šiol piliečiai turi galimybę siūlyti atvirumo iniciatyvas, įsitraukti į jų įgyvendinimą. Tai padaryti galima užpildžius „Atviros Vyriausybės“ tinklo nario anketą: https://epilietis.lrv.lt/formos/atviros-vyriausybes-tinklo-nario-anketa.

Projekto „Atviros vyriausybės inciatyvos“ vadovės Jurgitos Domeikienės teigimu, piliečių dalyvavimas viešojo valdymo procesuose yra būtinas tam, kad gerėtų viešojo sektoriaus priimamų sprendimų kokybė, teisėkūros procesų atvirumas bei abipusis pasitikėjimas tarp viešojo sektoriaus ir piliečių. „Tikimasi, jog bendras darbas atneš reikšmingus pokyčius stiprinant dialogą tarp piliečių ir viešojo valdymo institucijų. Labai svarbu, kad būtų įsiklausoma į visuomenės nuomonę, išgirstami jų poreikiai – taip sumažės atotrūkis tarp visuomenės ir viešojo valdymo institucijų“, – teigia J. Domeikienė.  

2011 metais Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos „Atviros Vyriausybės partnerystė“ (angl. Open Government Partnership), kuri šiuo metu jungia 70 valstybių ir daugiau nei 2 500 sėkmingai įgyvendintų atvirumo iniciatyvų. Tai –  pasaulinis judėjimas orientuotas į viešojo sektoriaus atvirumą.

Šalys, dalyvaudamos „Atviros Vyriausybės partnerystės“ iniciatyvoje, įsipareigoja įgyvendinti nacionalinius veiksmų planus, atitinkančius skaidrumo, atskaitomybės ir visuomenės įtraukimo principus. Iki šiol Lietuva įgyvendino tris „Atviros Vyriausybės partnerystės” nacionalinius veiksmų planus, apimančius įvairias e.valdžios, visuomenės įtraukimo, viešųjų paslaugų plėtros, fiskalinio atvirumo, nevyriausybinių organizacijų stiprinimo, atvirų duomenų, kovos su korupcija priemones. Tam, kad pasirinktos priemonės labiau atspindėtų visuomenės nuomonę ir lūkesčius, nutarta pasitelkti piliečių pasiūlymus ir kartu su jais formuoti idėjas naujo laikotarpio planui.

Atviros Vyriausybės tinklo iniciatyvos veiklos įgyvendinamos Vyriausybės kanceliarijai kartu su partneriu VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vykdant projektą „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“. Šiuo projektu siekiama padidinti viešojo valdymo institucijų atvirumą – paskatinti visuomenę aktyviau dalyvauti valstybės institucijų vykdomose viešosiose konsultacijose ir populiarinti atviro viešojo valdymo kultūrą. Projektas „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ finansuojamas Europos Sąjungos fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.