BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasirašytas memorandumas dėl Nacionalinių sąskaitų forumo

Data

2015 12 03

Įvertinimas
0
IT 4.jpg

 Vyriausybės kanceliarija kartu su asociacija „Infobalt“ šiandien Vyriausybės rūmuose surengė Nacionalinį suinteresuotųjų šalių elektroninių sąskaitų forumą. Renginio metu buvo pristatytas pasaulio, Europos ir Lietuvos progresas, ateities perspektyvos ir planai. Taip pat buvo pasirašytas memorandumas dėl Nacionalinių elektroninių sąskaitų forumo projekto.

Sveikindamas dalyvius, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus džiaugėsi forumo teikiama nauda ir skatino aktyviau naudoti elektronines sąskaitas faktūras. „Elektroninės sąskaitos yra vertinamos kaip progresyvaus apsikeitimo elektroniniais duomenimis proceso dalis, todėl pereinant prie e. sąskaitų tikimės didžiulio sutaupymo efekto“, – sakė Vyriausybės vicekancleris.

Kaip geros praktikos pavyzdį perkeliant mokesčių administravimą į elektroninę erdvę, vicekancleris paminėjo šiuo metu diegiamą išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS), kuri yra viena iš šios Vyriausybės prioritetų. R. Vaitkaus teigimu, ši sistema jau duoda vaisių – keičiasi mokėtojų elgsena, deklaruojamų mokesčių dydis, o noras sukčiauti, nedeklaruoti visų sandorių ar deklaruoti apsimestinius sandorius labai sumažėja.

Vyriausybės vicekancleris taip pat atkreipė dėmesį, kad diegiamos i.MAS tikslas – ne tik mažinti šešėlinės ekonomikos dydį, bet ir užtikrinti mokesčių mokėtojams mažesnę administracinę naštą, sukurti lygias konkurencijos sąlygas sąžiningam verslui bei sumažinti galimybes įgauti konkurencinį pranašumą bei išvengti mokesčių nesąžiningiems rinkos žaidėjams.

Europos suinteresuotųjų šalių e. sąskaitų faktūrų išrašymo forumas buvo įkurtas Europos Komisijos iniciatyva. Elektroninės sąskaitos yra vertinamos kaip progresyvaus apsikeitimo elektroniniais duomenimis proceso dalis, todėl prieinant prie e. sąskaitų laukiamas didžiulis sutaupymo efektas.

„Šio forumo dėka mes galime koordinuoti viešojo valdymo institucijų ir verslo sektoriaus indėlį į e. sąskaitų kūrimo procesus, išnaudojant galimybes Lietuvai tapti regiono lydere šioje srityje“, – kalbėjo vicekancleris R. Vaitkus.

Renginio metu memorandumą dėl Nacionalinių sąskaitų forumo pasirašė Vyriausybės kanceliarija, Susisiekimo ministerija, Finansų ministerija, Valstybės mokesčių inspekcija, Ūkio ministerija, Viešųjų pirkimų tarnyba, asociacija „Infobalt“,  Lietuvos bankų asociacija ir valstybės įmonė „Registrų centras“. Forumas yra atvira platforma, prie kurios kviečiamos prisijungti verslo įmonės ir jas vienijančios asociacijos, valstybės institucijos, įstaigos ir organizacijos.